“Battle of Talents” zoekt grootste ondernemerstalent in Vlaanderen
Het Vlaamse ondernemersimago mag recent dan al een ferme deuk hebben gekregen, toch is er nog hoop. De studerende jeugd bulkt nog van de ideeën en heeft, zo blijkt, nog steeds zin in ondernemen.
Dat blijkt ook uit de tussentijdse resultaten van de “Battle of Talents”, een ondernemingswedstrijd tussen Vlaamse universiteits- en hogeschool-studenten.
Gedurende vijf maanden kunnen ze strijden voor de titel van het “grootste Vlaamse ondernemerstalent”.
Daar hangt een prijzenpot van 25.000 euro aan vast. De MBA-studenten (Vlerick), die als investeerders en jurylid fungeren, kunnen zelf ook 5.000 euro winnen.
De “Battle of Talents” is een project dat het ondernemerschap bij studenten wil stimuleren. Het geniet de steun van de Vlaamse overheid, het Europees Fonds voor Regionale Ontwikkeling (EFRO) en de Europese Unie.
Het Gentse management consultancy-bureau Addestino werkte het project uit, maakte de academische wereld en warm voor en staat in voor de organisatie.
De wedstrijd verloopt in drie fasen.
In de voorbereidende fase schreven nagenoeg 400 universiteits- en hogeschool- en meer dan 150 MBA-studenten zich on-line voor deelname in.
Tijdens de eerste fase hebben de deelnemende teams hun ondernemersidee gepost en begonnen ze met de uitwerking van hun business-plan.
Tot 5 maart j.l. loopt de tweede fase.
In dat stadium investeren de MBA-studenten viruteel in het bedrijf waarin ze meest geloven.
Dat resulteert in een virtuele ranking van de ondernemingen, die on-line raadpleegbaar is (Zie “Battlefield” op de site).
In die fase moeten de deelnemende teams ook extra opdrachten uitwerken.
Wie het goed doet tijdens die opdrachten, heeft meer kans om opnieuw de aandacht van de investeerders te trekken en her ervan te overtuigen om meer geld in hun project te investeren.
Op 22 maart vindt de finale plaats.
Tijdens de slotshow neemt de top uit de ranking het onderling tegen elkaar op.
Meer info: www.battleoftalents.be.




Meld je aan om te reageren