Sir Plantin Antwerp: krachtdadige intrede in lifestyle-segment
Grand City Hotels nieuwkomer op Antwerpse hotelmarkt

Eind vorig jaar opende het Sir Plantin Hotel Antwerp zijn deuren. Dat stond gelijk met de intrede van de Duitse hotelgroep Grand City Hotels op de Belgische markt. Sir Plantin Hotel Antwerp had nochtans de perceptie tegen, beaamt general manager Wim Van Respaille. Eerdere hotelinitiatieven op dezelfde locatie kenden een minder gelukkige afloop. Als lifestyle-hotel bewijst Sir Plantin Hotel Antwerp dat het ook anders kan. Amper zes maanden na zijn opening haalde het hotel een score van 8,5 in de categorie Prijs/Kwaliteitsverhouding op bookings.com. Een score die nagenoeg een vol punt boven het Antwerpse gemiddelde uitsteeg.
De Duitse hotelgroep Grand City Hotels kocht in 2009 een leegstaand hotelpand aan de Plantin Moretuslei te Antwerpen aan.
Eerder huisvestte het het Alfa Congress-hotel en bijhorende seniorie en het Fletcher’s Hotel. Beide stierven een roemloze dood.
Grand City Hotels stripte het pand integraal om er een prestigieus lifestyle-hotel in onder te brengen.
“Grand City Hotels, de op één na grootste hotelgroep in Duitsland, heeft een honderdtal hotels in uitbating in Duitsland, Oostenrijk, Nederland, Cyprus, het Verenigd Koninkrijk, Spanje, Hongarije en Israël. De groep baat op franchising-basis diverse hotelenseignes uit, alsook hotels onder eigen Grand City Hotel-merknaam. Met de “Sir”-hotels begeeft Grand City Hotels zich voor het eerst op de lifestyle hotel-markt. Sir Plantin Hotel Antwerp beet de spits af,” schetst Wim Van Respaille, die op ruim twintig jaar hotelmanagement-ervaring kan bogen.
Kort na de opstart van Sir Plantin Hotel Antwerp opende in Berlijn het Sir F.K. Savigny zijn deuren.
Volgend jaar opent Grand City Hotels in Amsterdam zijn eerste “Sir”-hotel, met name de het Sir Albert-hotel.
Uitbreidingsoperatie op til
Momenteel omvat het Sir Plantin Antwerp Hotel 110 hotelkamers van hetzelfde type, verdeeld over vijf verdiepingen.
“Volgend jaar breiden we de accommodatie met nog eens 66 kamers uit,” aldus Van Respaille.
Handelsmerk van de “Sir”-hotels zijn de trendy lifestyle-insteek, de gemeend klantgerichte focus en de uitstekende prijs/kwaliteitsverhouding,
Een sterrenstatus is aan Sir Plantin Hotel Antwerp niet besteed.
“Onze kamers zijn misschien wat kleiner dan een doorsnee-viersterrenhotel, maar dat compenseren we ruimschoots met onze extra-diensten,” zo nog de hotelmanager.
Feit is dat de “Sir”-hotels door de internationale reservatieketen Avantgarde Hotels, onderdeel van Epoque Hotels, steevast als “First Class”-hotels worden gecatalogeerd.
Tot die “extra’s” horen in kameromgeving een safe, individueel aan te sturen airco, gratis Wi-Fi met redundantie, gratis minibar, een boxspring-matras en dies meer.
In de Hospitality Corner op het gelijkvloers kunnen zakelijke gasten rond-de-klok terecht voor gratis koffie, thee en croissants.
De sterk klantgerichte focus blijkt onder meer uit de “No excuse”-garantie. Indien iets verkeerd loopt, wordt dat onmiddellijk rechtgezet. Lukt dat niet, krijgt de klant, in onderling overleg, een compensatie, zo nog onze gesprekspartner.
De bar van het Sir Plantin Hotel Antwerp is 24 uur op 24 beschikbaar voor de gasten.
Voor de vergaderaccommodatie biedt Sir Plantin Hotel Antwerp een 100% conference satisfaction guarantee.
Het hotel beschikt over een 110 m² grote conference room die, naargelang van de opstelling, een maximale vergadercapaciteit van 60 of 80 personen heeft.
Blikvanger is de aangename en gezellige “Living Room”, die uiteraard op het lifestyle-aspect inspeelt.
Vooral de sterke verhouding prijs/kwaliteit, zoals bevestigd door bookings.com, is voor Sir Plantin Hotel Antwerp, een sterk concurrentiewapen in de strijd met de sterk bevolkte viersterrenhotelmarkt in de Scheldestad.
“Die maakt het mogelijk ons prijsmatig iets gunstiger in de markt te positioneren ten opzichte van de grote ketenhotels,” aldus Van Respaille.
Tussen centrum en ring
Ook qua ligging is het Sir Plantin Hotel Antwerp een buitenbeentje op de Antwerpse hotelmarkt. Die wordt traditioneel in centrum- en ringhotels opgedeeld.
Het nieuwe, lifestyle-hotel valt net tussen beide in. Op zich vormt dat, aldus Wim Van Respaille, geen bezwaar.
Zo blijkt de beperkte eigen parkeeraccommodatie niet echt een probleem. In de buurt is immers voldoende betalende parkeergelegenheid voorhanden terwijl de openbare parking onder het Centraal Station op amper 750 meter ligt.
Ook de vlak bijgelegen Zurenborgwijk, met de Dageraadplaats als exponent, blijkt voor bijkomende aantrekkingskracht te zorgen.
“In de voorbije maand haalde Sir Plantin Hotel Antwerp een gemiddelde bezettingsgraad van 77%. Daarmee doen we nog iets beter dan het Antwerpse gemiddelde, een prestatie die we graag structureel hopen aan te houden. Zakelijke en vrijetijdsreizigers houden elkaar zowat in evenwicht. Vooral het snelle succes bij de vrijetijdsreizigers heeft ons aangenaam verrast. In de toekomst zullen we echter vooral focussen op de individuele toerist, veeleer dan op de groepsreizigers. Die stroken immers minder met het imago van lifestyle-hotel dat we in de toekomst verder willen ontwikkelen,” verduidelijkt Wim Van Respaille.
Overigens schakelt het hotel geen grote sales-ploeg in die dagdagelijks het bedrijfsmatig segment bewerkt.
“Het is ons niet zozeer te doen om maximaal nieuwe klanten aan te trekken. We spitsen ons veeleer toe op het fideliseren van de bestaande klanten op basis van een hoogkwalitatieve dienstverlening,” besluit de hotelmanager.




Meld je aan om te reageren