Siemens investeert 3,5 miljoen euro in derde datacenter
In Huizingen nam Siemens België-Luxemburg zopas het tweede datacenter op zijn bedrijfs-site in gebruik. Een en ander vergde een investering van 3 à 4 miljoen euro, aldus ceo André Bouffioux, die bij gunstige marktevolutie de bouw van een bijkomend datacenter in de komende vijf jaar in het vooruitzicht stelt. Dat zou nog eens een investering van 2,5 miljoen euro zou vergen. In datzelfde Huizingen huldigde Siemens, in primeur voor de Belgische markt, een nieuw productiecenter voor co-engineering-doeleinden in. Om redenen van strategische aard, verkoos Bouffioux hierop geen investeringsbedrag te kleven.
De investeringen in Huizingen staan symbool voor de strategische herpositionering van de Duitse multinational.
Telefonie-oplossingen, waarmee Siemens ooit glorietijden kende, is voor een groot deel “commodity” geworden.
Vorig jaar stapte Siemens uit de joint-venture met Fujitsu. Eerder gaf het bedrijf zijn controlebelang in Siemens Enterprise Networks op en bracht het zijn carrier-activiteiten onder in een joint-venture met Nokia.
“Siemens focust voortaan op drie sectoren, met name Industry, Energy en Healthcare, ondersteund door eigen IT-solutions en services. Voor die drie polen ontwikkelen we oplossingen die inspelen op mega-trends als de vergrijzing van de bevolking, de verstedelijking, de klimaatverandering en de globalisering,” verduidelijkt Bouffioux.
Ter versterking van zijn expertise investeerde de multinational tussen 2004 en 2007 nagenoeg 20 miljard euro in overnames.
In 2004 en 2005 ging het inzonderheid om acquisities op het vlak van groene technologie.
Duurzaamheid troef
Duurzaamheid loopt transversaal over de drie activiteitspolen heen.
Siemens’ portfolio groene oplossingen vertoonde vorig jaar met een toename van de activiteiten met 11% de sterkste groeidynamiek.
Ze tekenen intussen voor een goed kwart van de totaalomzet van 80 miljard euro.
Verwacht wordt dat hun aandeel in de komende jaren tot 25 miljard euro aandikt.
Dat groene portfolio spitst zich toe op drie segmenten, met name hernieuwbare energie (windenergie, nettoegang voor windenergie, stoomturbines voor thermische zonne-energieproductie, …), milieutechnologie (waterzuivering, luchtverontreinigingscontrole, …) en energie-efficiëntie (STEG (stoom en gas)-centrales, industriële aandrijfsystemen, HVDC-stroomtransmissie, traffic management-oplossingen, verlichting, energieperformantie, …).
België competentie-pool
In België heeft Siemens, dat hier een omzet van 1 miljard euro draait (waarvan 30% met uitvoer naar Afrika wordt gehaald, nvdr.), 2.500 medewerkers op de loonlijst, verdeeld over vestigingen in Antwerpen, Ninove, Zaventem, Brussel, Huizingen en Namen.
“Binnen de groep blijft België een echte competentie-pool voor diverse deelterreinen,” merkt de ceo terecht op.
Dat blijkt andermaal uit het nieuwe groene datacenter van Siemens IT Solutions and Services dat niet enkel onderdak aan traditionele outsourcing-activiteiten zal bieden, maar voornamelijk als “hybrid cloud”-infrastructuur zal worden aangewend.
“Hybrid clouds” combineren de voordelen van private en openbare cloud-infrastructuren.
Het zal Siemens in staat stellen aan zijn klanten IaaS (Infrastructure-as-a-Service)-oplossingen aan te bieden.
Het nieuwe datacenter kan 1.300 servers huisvesten, naast de 1.200 die in het eerste reeds operationeel zijn.
Door implementatie van virtualisatietechnologie kunnen zodoende nog veel meer virtuele servers worden aangeboden met een heel hoge flexibiliteit.
“In de nabije toekomst hopen we een derde datacenter in gebruik te nemen met nog eens 3.000 servers, die nog meer in virtuele omgeving zullen worden ingeschakeld,” onthult André Bouffioux.
Met het nieuwe productiecenter hijst het bedrijf zich andermaal op de voorgrond als competentiecentrum voor co-engineering-toepassingen.
Het nieuwe productiecentrum, 6.000 m2 groot, staat ten dienste van OEM’ers (original equipment manufacturers).
Vooralsnog gaat het in hoofdzaak om de productie van schakelkasten met 80 tot 3.000 connecties voor rekening van opdrachtgevers als Atlas Copco en Daikin.
Dagelijks worden er momenteel 200 schakelkasten just-in-time uitgeleverd.
Andere belangrijke activiteit is de productie van systemen voor het zuiveren van proceswater in industriële processen voor klanten uit onder meer de energie-, voedings-, brouwerij- en faramaceutische industrie.
In het productiecenter, waar 230 mensen aan de slag zijn, worden maar liefst 15.000 verschillende componenten beheerd.
SIEMENS N.V.
Voor u geselecteerd
Kort de voordelen van een abonnement...
Belangrijk nieuws te delen?
Ontvang Leads voor 19€/mnd
- Ontvang automatisch info over leads, klanten, concurrenten en partners
- Alle data en artikels staat voor u beschikbaar
- Maandelijks opzegbaar
Wilt u meer bedrijven bereiken?
Word dan dVO Reach en promoot uw bedrijfsverhaal bij 50.000 beslissers.