Imec opent nieuw competentiecentrum in Duitse autosectorregio Baden-Württemberg

Onderzoekscentrum imec breidt zijn internationale aanwezigheid verder uit met de oprichting van een nieuw competentiecentrum in Heilbronn, in de Duitse deelstaat Baden-Württemberg. De focus ligt op de ontwikkeling van innovatieve chiplet-architecturen, specifiek voor toepassingen in slimme en autonome voertuigen. De investering wordt gefinancierd door de deelstaatregering van Baden-Württemberg, met een initieel budget van 40 miljoen euro gespreid over vijf jaar.
Het nieuwe centrum maakt deel uit van imec's bestaande R&D-programma rond chiplets voor de automobielsector. Die technologie moet autonoom rijden veiliger, energie-efficiënter en kosteneffectiever maken. Chiplets bieden autofabrikanten schaalbare rekenkracht en flexibiliteit, gecombineerd met een snellere ontwikkelingscyclus en lagere energieconsumptie.
De samenwerking past binnen de bredere strategie van de Europese Commissie om technologische capaciteit op het continent te versterken via grensoverschrijdende samenwerking. Baden-Württemberg, bakermat van de automobielindustrie, biedt met zijn ecosysteem van autofabrikanten, AI-expertise en industriële partners een vruchtbare bodem voor dit project.
Het competentiecentrum wordt opgezet in nauwe samenwerking met lokale academische en industriële partners en zal een centrale rol spelen in het ontwikkelen van chipoplossingen die klaar zijn voor de volgende generatie voertuigen "made in Europe".
Meer info: 016/28.12.11 of https://www.imec.be
IMEC
Voor u geselecteerd
Kort de voordelen van een abonnement...
Belangrijk nieuws te delen?
Ontvang Leads voor 19€/mnd
- Ontvang automatisch info over leads, klanten, concurrenten en partners
- Alle data en artikels staat voor u beschikbaar
- Maandelijks opzegbaar
Wilt u meer bedrijven bereiken?
Word dan dVO Reach en promoot uw bedrijfsverhaal bij 50.000 beslissers.