Hotelcongrescentrum Ter Elst boent imago op

Hotelcongrescentrum Ter Elst (Edegem), dat kort voor het zomerverlof in andere handen overging, stoft zijn imago af. De nieuwe eigenaars investeren in anderhalf jaar zowat 600.000 euro in verfraaiingswerken. Voorts stapt het hotel uit reservatieketen “Best Western”. “De kracht van Ter Elst schuilt in zijn sterke lokale verankering. Deelname aan een internationale reservatieketen is weinig zinvol,” oordeelt bestuurder en mede-eigenaar Steve Engels.
In juni verkocht de familie Van Ostade hotelcongrescentrum Ter Elst aan het nieuw opgerichte Holdco Ter Elst.
In die holding bundelden Horeco Invest B.V.B.A. (Boom, Erik Gysels), Insight Strategies B.V.B.A. (Brasschaat, Steve Engels) en Delen M.M.I. N.V. (Antwerpen) hun krachten.
De twee eerste partijen houden elk 49% van de aandelen aan. Steve Engels kan op 18 jaar ervaring bij zowel private - als ketenhotels bogen.
Met Insight Strategies is hij vandaag actief in de hotel-consultancy, met focus op de familiale uitbaters en specialisatie in reservatietechnologie.
Erik Gysels is eigenaar van een hotel in Frankrijk alsook van driesterrenhotel “Matelote” in hartje Antwerpen.
“Hotel Matelote en Ter Elst worden vandaag gezamenlijk gecommercialiseerd. Productmatig sluiten ze goed op elkaar aan. Bovendien spelen we hun onderlinge complementariteit uit als respectievelijk centrumhotel en hotel in de periferie,” aldus Engels.
Drie-eenheid
Hotelcongrescentrum Ter Elst bestaat uit drie units die als een totaalaanbod in de markt (kunnen) worden gepositioneerd.
Naast het zestien jaar terug opgetrokken Hotel Ter Elst, omvat het complex ook een afzonderlijk congrescentrum met aanpalend sportcentrum.
“Onmiddellijk na de overname gingen we van start met de stelselmatige opfrissing en opwaardering van de drie units. Met de hele operatie is een investering van zowat 600.000 euro gemoeid,” verduidelijkt Tom Hendrickx, die al acht jaar voor Ter Elst actief is en door de nieuwe eigenaars tot general manager werd bevorderd.
Deze en volgende maand worden 20 van de 53 kamers (met inbegrip van de drie suites) gerenoveerd. In de zomer van 2012 wordt de rest van de kamers onder handen genomen.
“In het najaar van 2012 zal Hotel Ter Elst uitpakken met een volledig vernieuwd kameraanbod, een nieuwe ontbijtruimte en aangepaste lobby,” zo nog Hendrickx.
De opwaardering van de IT-infrastructuur (server-park, kassasysteem, management-rapportering, …), ter ondersteuning van het geheel van de operaties, werd inmiddels afgerond. Ook de hoofdkeuken werd vernieuwd terwijl de vergaderzalen al deels werden geoptimaliseerd.
Hotel Ter Elst beschikt over een auditorium voor vierhonderd personen en twee vergaderzalen met een eenheidscapaciteit van 40 tot 60 personen, naargelang van de opstelling.
Het nabijgelegen congrescentrum beslaat 500 m² modulair in te richten vergaderruimte, een gastronomisch restaurant, dat tevens als hoofdkeuken voor het hele complex fungeert, een bistro en ruime bar en bowling- en badmintonaccommodatie.
De badmintonhal kan gebeurlijk worden ingeschakeld als expositieruimte voor bijvoorbeeld de inrichting van mini-beurzen of evenementen.
Alles onder één dak
Tom Hendrickx: “Voornaamste troef van hotelcongrescentrum Ter Elst is zijn totaalaanbod. Vergadercapaciteit (auditorium, vergaderzalen en breakout rooms) kan desgewenst worden gekoppeld aan ondersteunende beurs- en expositieruimte met mogelijkheid tot overnachting. Gratis parking is een niet te versmaden troef, zeker in tijden van besparing waar de parkeerkosten in centrum- of ringhotels behoorlijk kunnen oplopen”.
Ter Elst beschikt over een vijfhonderdtal parkeerplaatsen, zowel boven- als ondergronds.
Het hotel haalt zijn zakelijke gasten tijdens de week vooral uit relaties met het in de regio gevestigde bedrijfsleven.
Tijdens de weekends neemt het vrijetijdspubliek dan weer de bovenhand. Dat publiek is doorgaans gelinkt met het sportieve aspect (sportcentrum, fitness, sauna, …). Hotelgangers kunnen gratis van de fitness en sauna gebruik maken.
“Tachtig procent van de klanten rekruteert Ter Elst in een straal van 20 kilometer, gebruikers van de congresaccommodatie niet te na gesproken. Lidmaatschap van een hotelaffiliatie als Best Western biedt derhalve weinig toegevoegde waarde,” verduidelijkt Steve Engels.
Bewuste herpositionering
De nieuwe eigenaars van Hotel Ter Elst schakelen bewust een stapje terug en leveren hun vierde ster vrijwillig in.
“We kiezen bewust voor een duidelijke positionering binnen het driesterrensegment. In de buurt is voldoende viersterrenaanbod. Dat is minder het geval in het driesterrensegment. Onze ambitie is in Groot-Antwerpen, op basis van viersterrenkwaliteit, het beste driesterrenproduct neer te zetten. Het driesterrensegment is vandaag overigens het meest toegankelijke in de markt,” verduidelijkt Steve Engels.
Sinds de overname heeft Hotel Ter Elst zijn gemiddelde bezettingsgraad van 55 tot ruim 70% weten op te krikken, aldus onze gesprekspartners.
Dagelijks krijgt het hotelcongres/sportcomplex 300 tot 500 bezoekers over de vloer.
Verwacht wordt dat het boekjaar met omzet van 3,85 miljoen euro (+ 7-8%) zal worden afgesloten.
HOTEL TER ELST
Voor u geselecteerd
Kort de voordelen van een abonnement...
Belangrijk nieuws te delen?
Ontvang Leads voor 19€/mnd
- Ontvang automatisch info over leads, klanten, concurrenten en partners
- Alle data en artikels staat voor u beschikbaar
- Maandelijks opzegbaar
Wilt u meer bedrijven bereiken?
Word dan dVO Reach en promoot uw bedrijfsverhaal bij 50.000 beslissers.