JBC huldigt nieuw hoofdkantoor in

In 2015 viert JBC zijn veertigjarig bestaan. Op dat ogenblik zal de tweede generatie, Bart en Ann Claes, precies dertig jaar in het bedrijf actief zijn. Vorig jaar boekte de keten een omzet van 263 miljoen euro. Ter vergelijking: in 2002 rondde het bedrijf voor het eerst de omzetkaap van de 125 miljoen euro. Dit jaar wordt wellicht in de buurt van de 300 miljoen euro afgeklokt. Dat is evenwel met inbegrip van Mayerline, de kledingketen van de Belgische familie Meyer waarin JBC eerder dit jaar een belang van 85% verwierf.
“Mayerline neemt in die omzettoename 97 tot 98% voor zijn rekening,” aldus gedelegeerd bestuurder Bart Claes.
Kortom, JBC zet dit jaar slechts een heel beperkte groei neer. Een prestatie waarmee zowel Ann als Bart zich kunnen verzoenen.
“De totale kledingmarkt in België boekt dit jaar een achteruitgang met ruim 10%. In deze aanhoudende crisistijden mag men zich al gelukkig prijzen met een consolidatie van de verkoopsvolumes,” luidt het.
Vanuit het distributiecentrum in Houthalen-Helchteren worden alle filialen beleverd. JBC telt momenteel 134 winkelpunten, waaronder negen in het Groothertogdom. “In eigen land openen we de komende jaren wellicht nog een 15-tal bijkomende vestigingen in voornamelijk binnensteden en in nieuwe shopping centra. Voor de Claes Retail Group (RCG) zijn 1.600 personen rechtstreeks en onrechtstreeks werkzaam. Daarvan zijn er zowat 250 in Houthalen aan de slag. Bij Mayerline werken een kleine 300 personen.
Mayerline heeft in België 44 winkels en 15 shops in shop in uitbating. Het Mayerline-assortiment, dat mikt op vrouwen van meer dan vijftig, situeert zich net boven het actieterrein van JBC en vertoont bovendien een groter boetiekgehalte. Het is dus sterk complementair met het JBC-aanbod, aldus onze gesprekspartners.
Het nieuwe prestigieuze hoofdkantoor is alvast op de groei berekend. Zo wordt momenteel 10.000 m² effectief benut, 2.000 m² administratieve uitbreidingsruimte wordt vooralsnog in reserve gehouden. Het nieuwe pand, dat drie verdiepingen telt, omvat, naast traditionele kantoren, een bedrijfsfotostudio, een restaurant met keuken en een goed uitgebouwde design-afdeling op de derde verdieping.
Nieuwe expansieplannen richting Duitsland
JBC poogde eerder zonder succes zijn familieconcept op de Nederlandse en Tsjechische markt over te enten. De familiale KMO heeft niettemin plannen om zijn succes thans op de Duitse markt te beproeven.
“In Wuppertal, in deelstaat Noordrijn-Westfalen, openen we nog dit jaar een eerste eigen winkel waarin we ons kinderconcept zullen uitrollen. Binnen het jaar willen we graag over vijf winkelpunten in de Duitse deelstaat beschikken,” aldus Bart Claes.
Dat JBC binnen zijn nieuwe expansieplannen voor het kinderconcept opteert, hoeft niet te verbazen. In eigen land is de kledingketen met dat concept marktleider. Wat het totaal kledingconcept betreft, moet de familiale speler vrede nemen met een derde plaats (lees: na C&A en H&M, nvdr.).
“In tegenstelling tot Nederland, is de Duitse klant zich bewuster van de geboden kwaliteit en het afwerkingsniveau. Beide criteria zijn voor een Duitse consument duidelijk belangrijker dan voor een Nederlander,” verduidelijkt Ann Claes de keuze voor Duitsland.
Een en ander verklaart waarom JBC zweert bij een collectie in eigen beheer, in licentie-overeenkomst of in samenwerking met gereputeerde designers. De kledingketen laat zijn producten vervaardigen in het Verre Oosten (55%), Tunesië, Turkije en het voormalige Oostblok.
Verdere uitbreiding logistieke capaciteit
Voor eind volgend jaar breidt JBC zijn opslagcapaciteit in Houthalen-Helchteren met nog eens 5.000 m² uit. Met inbegrip van een nieuwe sorteerinstallatie voor liggende goederen, vergt dit opnieuw een investering van 6,5 miljoen euro.
JBC N.V.
Voor u geselecteerd
Kort de voordelen van een abonnement...
Belangrijk nieuws te delen?
Ontvang Leads voor 19€/mnd
- Ontvang automatisch info over leads, klanten, concurrenten en partners
- Alle data en artikels staat voor u beschikbaar
- Maandelijks opzegbaar
Wilt u meer bedrijven bereiken?
Word dan dVO Reach en promoot uw bedrijfsverhaal bij 50.000 beslissers.