CARBIOS sluit eerste verkoopscontracten voor biogerecycleerd PET af met L’Oréal en L’Occitane

Het Franse biotech-bedrijf CARBIOS (Clermont-Ferrand) heeft zijn eerste meerjarige commerciële contracten ondertekend voor de levering van biogerecycleerd PET uit zijn toekomstige fabriek in Longlaville. De afnemers zijn de internationale cosmeticamerken L’Oréal en L’Occitane en Provence. Deze contracten bevestigen de vraag naar enzymatisch gerecycleerde kunststoffen die inzetbaar zijn in hoogwaardige, circulaire verpakkingen.
CARBIOS ontwikkelt enzymatische technologieën voor de biologische afbraak en recyclage van kunststoffen. De samenwerking met L’Oréal en L’Occitane is een belangrijke stap richting commercialisering van zijn biorecycling-proces voor PET, dat het mogelijk maakt om plastic afval om te zetten in hoogwaardige, opnieuw recycleerbare grondstoffen.
Met de ondertekening van deze contracten bereikt CARBIOS één van zijn strategische doelstellingen: het afsluiten van de eerste commerciële overeenkomsten in de eerste helft van 2025. De toekomstige fabriek in Longlaville, waarvan de bouwwerkzaamheden hervatten tussen juni en september 2025, zal het eerste industriële biorecycling-centrum voor PET ter wereld worden.
De keuze van L’Oréal en L’Occitane voor enzymatisch gerecycleerd PET past binnen hun streven naar meer circulaire en milieuvriendelijke verpakkingen. Beide bedrijven benadrukken in hun reactie de relevantie van innovatie voor de verduurzaming van de sector.
De technologie van CARBIOS wordt ondersteund door meerdere internationale merken in de cosmetica-, voedings- en textielindustrie. Naast het bestaande PET-project werkt het bedrijf ook aan de biodegradatie van PLA, een ander type bioplastic. Het is sinds 2021 actief met een demonstratiefabriek en maakt deel uit van de B Corp™-gemeenschap.
Meer info: 00-33/473.86.51.76 of https://www.carbios.com
CARBIOS
Voor u geselecteerd
Kort de voordelen van een abonnement...
Belangrijk nieuws te delen?
Ontvang Leads voor 19€/mnd
- Ontvang automatisch info over leads, klanten, concurrenten en partners
- Alle data en artikels staat voor u beschikbaar
- Maandelijks opzegbaar
Wilt u meer bedrijven bereiken?
Word dan dVO Reach en promoot uw bedrijfsverhaal bij 50.000 beslissers.