Lokale samenwerking rond Maaseik brengt bijna 21.000 voedselproducten bij kwetsbare gezinnen
In de regio Maaseik loopt sinds bijna twee jaar een lokaal samenwerkingsproject dat sociale tewerkstelling en armoedebestrijding combineert. Gastrovida, de grootkeuken van zorgorganisatie Covida, Vincentius Maaseik-Kinrooi en het Maaseiker Werkgelegenheidsinitiatief (MWI), bundelen hun krachten in een model dat inzet op inclusie, efficiëntie en maatschappelijke meerwaarde. Sinds de start werden al 20.978 voedselproducten verdeeld onder kwetsbare gezinnen.
Het project steunt op een duidelijke rolverdeling tussen drie organisaties. Het Maaseiker Werkgelegenheidsinitiatief fungeert als initiatiefnemer en financiële ruggengraat. Na het stop zetten van subsidies voor sociale tewerkstelling zocht MWI naar een nieuwe manier om zijn maatschappelijke doelstelling te blijven realiseren. In samenwerking met Vincentius werd gekozen voor een project dat werkgelegenheid koppelt aan armoedebestrijding.
Covida, ontstaan uit de fusie van Ter Engelen en Tevona, biedt ondersteuning aan kinderen, jongeren en volwassenen met een verstandelijke beperking. In Maaseik beheert de organisatie onder meer grootkeuken Gastrovida, waar dagelijks meer dan 800 maaltijden worden bereid en verdeeld over ongeveer zeventig locaties in Limburg.
Vincentius Maaseik-Kinrooi is een vrijwilligersorganisatie die mensen in armoede ondersteunt. Ze haalt voedseloverschotten op bij lokale handelaars en leveranciers, maar stond voor de uitdaging om grote volumes voedsel op een veilige en efficiënte manier te verwerken tot bruikbare pakketten of bereide producten.
Het kernprobleem lag bij de verwerking van voedseldonaties volgens de geldende voedselveiligheidsnormen. Gastrovida bood hiervoor de nodige infrastructuur, apparatuur en hygiënische omstandigheden. Tegelijk was er nood aan extra arbeidskrachten voor het portioneren en verwerken van de producten.
Die nood werd ingevuld door cliënten van Covida, die via het project een deeltijdse tewerkstelling kregen. Met middelen van MWI wordt een team van ongeveer zes personen met een beperking langdurig ondersteund. Zij staan in voor het portioneren van voedsel, het onderhoud van koelruimtes en de ondersteuning van het Maaswinkeltje van Vincentius.
Het project loopt intussen 21 maanden en leverde tastbare resultaten op. In die periode konden via het Maaswinkeltje van Vincentius 20.978 voedselproducten worden verdeeld onder kansarme gezinnen. Het gaat zowel om losse voedingsmiddelen als om bereide producten zoals soep, pannenkoeken of andere maaltijden.
De samenwerking creëert voordelen voor alle betrokken partijen. Covida biedt zijn cliënten zinvolle tewerkstelling die bijdraagt tot structuur, zelfvertrouwen en maatschappelijke integratie. Vincentius kan voedselpakketten op maat aanbieden zonder in extra infrastructuur of personeel te hoeven voorzien. MWI realiseert zijn doelstelling rond sociale tewerkstelling via een duurzaam partnerschap, zonder zelf operationeel actief te zijn.
Het initiatief in Maaseik toont hoe lokale samenwerking tussen organisaties met complementaire sterktes kan leiden tot duurzame oplossingen. Door sociale tewerkstelling, voedselherverdeling en vrijwilligerswerk te combineren, ontstaat een model dat voedselverspilling tegengaat en tegelijk gerichte hulp biedt aan kwetsbare gezinnen. Het project geldt daarmee als een voorbeeld van sociale innovatie dat ook voor andere regio’s inspirerend kan zijn.
Meer info: 089/30.15.15 of https://www.covida.be
CENTRALE KEUKEN COVIDA V.Z.W.
Voor u geselecteerd
Kort de voordelen van een abonnement...
Belangrijk nieuws te delen?
Meer context. Dieper begrip.
Artikels zoals deze brengen het nieuws.
Met een dVO-abonnement krijgt u dat nieuws in de juiste zakelijke context — met inzicht in sectoren, bedrijven en strategische bewegingen.
Waarom bedrijven dVO gebruiken
Volledige toegang tot alle artikels en thematische dossiers met verkoopkansen
-
Context bij bedrijfsnieuws, investeringen en benoemingen
-
Relevant voor ondernemers, managers, beslissers en medewerkers
Gratis lezen
- Toegang tot een een paar artikels
- Wekelijkse nieuwsbrief met 3 nieuwsfeiten
- Geen persoonlijke bibliotheek
- Geen historiek per bedrijf
- Geen alerts
- Geen context bij prospecten of klanten
- 👉 Geschikt om dVO te leren kennen, niet om het actief te gebruiken in prospectie of voorbereiding.
dVO Leads
€19/Maand
- Onbeperkte toegang tot alle artikels met SALESKANSEN, en gematcht aan uw profiel
- Persoonlijke bibliotheek (bewaar artikels per bedrijf)
- Zoekfunctie op bedrijven en sectoren
- Historiek: wat speelde de voorbije maanden bij een bedrijf
- 7 print edities per jaar
- Selecteer uw klanten, leveranciers of prospects en ontvang automatisch meldingen wanneer er nieuws over hen of over uw bedrijf verschijnt.
- U weet waarover u moet praten vóór elke afspraak en wint tijd in voorbereiding
- U mist geen relevante ontwikkelingen
- U detecteert kansen vóór anderen
- U bouwt structureel kennisvoordeel op
- U begrijpt uw markt beter
dVO Interview en bereik 35.000 ceo's
€124/Maand
- Interview met uw bedrijf/ceo en bereik 35.000 ondernemers/beslissers
- Multimediale creatie en publicatie
- Interviewcreatie: Tekst, audio, video
- Publicatie: dVO.be, socials, Spotify, Youtube, nieuwsbrieven, ...
- Leadinformatie en data beschikbaar
Ontvang Leads voor 19€/mnd
- Ontvang automatisch info over leads, klanten, concurrenten en partners
- Alle data en artikels staat voor u beschikbaar
- Maandelijks opzegbaar
Wilt u meer bedrijven bereiken?
Word dan dVO Reach en promoot uw bedrijfsverhaal bij 50.000 beslissers.