Modulair introduceert kantoor-lofts in Mechelen

Evenementieel communicatiebureau NewWorld en interieurarchitectenbureau Aerts & Blower hebben in de Hanswijkstraat te Mechelen de eerste fase van het “Modulair”-project (500 m2) ingehuldigd. Een verouderd winkelpand van 1.000 m2, dat een meubelwinkel huisvestte, wordt fors gerenoveerd en heringericht tot functionele en sterk moduleerbare kantoorruimte, die inmiddels vijf ondernemingen huisvest. Eveneens deel van de accommodatie is een multifunctionele lounge-ruimte die voor kleinschalige evenementen ter beschikking van het bedrijfsleven wordt gesteld. Met het project is een investering van zowat 500.000 euro gemoeid. Het vervolgluik om nog eens vier bijkomende “units” te ontwikkelen, staat alvast in de steigers.
Modulair is het resultaat van de samenwerking tussen de grafische afdeling van NewWorld (Clickpoint) en Aerts & Blower.
Zaakvoerders van het in 2008 opgerichte interieurarchitectenbureau zijn Koen Aerts en Roos Blower, die zelf hun kantoren in Modulair onderbrachten.
Evenementieel communicatiebureau NewWorld, dat in 1998 het daglicht zag, houdt zijn kantoren in een aanpalend pand aan de Hanswijkstraat aan.
Het bureau, dat inmiddels 26 medewerkers telt, heeft ook antennes in het Groothertogdom Luxemburg en Nederland (’s Hertogenbosch). NewWorld, met Wim Voss en Ans Cammaer aan het roer, boekte in 2009 een omzet van 10 miljoen euro.
Als communicatiebureau met Mechelen als uitvalsbasis een rendabele activiteit ontplooien, is niet meteen evident.
Toch slaagde NewWorld in dat opzet. Limburgers Voss en Cammaer raakten ook verknocht aan Mechelen, zo blijkt.
“Met het Modulair-concept gaan we op zoek naar meerwaarde voor vervallen panden in de Mechelen. Dat pogen we te koppelen aan jonge bedrijven die bereid zijn zich in de binnenstad te vestigen” verduidelijkt Wim Voss.
Eerste fase volzet
Het Modulair-initiatief bleek van meetaf een schot in de roos.
Dat de kantoor-lofts achteraan uitzicht hebben op de “botanique”, waarmee maximaal aansluiting wordt gezocht, bleef niet zonder invloed.
In Modulair neemt NewWorld zelf de uitbating op van een multi-functionele lounge.
Dat concept, nieuw voor Mechelen, biedt bedrijven polyvalente vergaderruimte te huur aan, waar meetings in een “loungy”-sfeer kunnen worden opgezet.
Met Brasserie Maroon werd een samenwerking opgezet voor de catering.
Aerts & Blower vestigde zijn nieuwe kantoren zelf in Modulair.
Andere huurders zijn BT Partners, Dr. Tom Veydt en LIS (Logistic Integrated Services).
Bij elke “unit” hoort één parkeergelegenheid.
In de onmiddellijke omgeving van Modulair is een ruime ondergrondse parking ter beschikking.
Tweede fase in voorbereiding
De snelle en succesvolle invulling van de eerste fase van Modulair zet de initiatiefnemers ertoe aan versneld de uitbreidingsfase op te starten.
Met dezelfde eigenaar werd inmiddels een princiepsakkoord bereikt voor de aankoop van een 500 m2 belendend pand, waarin voorheen speelgoedwinkel Meka was gehuisvest.
Ook die oppervlakte zal fors worden opgewaardeerd en aansluiting vinden op het Modulair-geheel. Vier vergelijkbare “units” kunnen er onderdak vinden.
De joint-venture Clickpoint/NewWorld - Aerts & Blower aarzelt niet bijkomende soortgelijke projecten in de Mechelse binnenstad in het vooruitzicht te stellen.
“De vraag is er overduidelijk”, besluit Wim Voss.
AERTS & BLOWER B.V.B.A.
NEWWORLD
Voor u geselecteerd
Kort de voordelen van een abonnement...
Belangrijk nieuws te delen?
Ontvang Leads voor 19€/mnd
- Ontvang automatisch info over leads, klanten, concurrenten en partners
- Alle data en artikels staat voor u beschikbaar
- Maandelijks opzegbaar
Wilt u meer bedrijven bereiken?
Word dan dVO Reach en promoot uw bedrijfsverhaal bij 50.000 beslissers.