VIL geeft kick-off “ILSE”-project
Meer en meer bestaat binnen de industrie de overtuiging af te stappen van de gewoonte met eindige primaire grondstoffen te werken en over te schakelen naar materialen die uit afvalbeheer komen. 68% van het primair bedrijfsafval krijgt intussen al een tweede leven, hetzij door recyclage, hetzij door compostering. Ongeveer 15% van het transport in Vlaanderen is afvalgerelateerd. Er bestaat een behoorlijk potentieel om innovatief de logistiek van afval te optimaliseren enerzijds, en méér recuperatie/recyclage te creëren anderzijds.
Binnen het project “ILSE”, wat staat voor “Innovative Logistics in waste management for a Sustainable Environment”, onderzoekt het VIL, samen met de Universiteit Antwerpen en een vertegenwoordiging uit de sector innovatieve logistieke concepten die afvallogistiek efficiënter en ook duurzamer kunnen maken. Grotere transportefficiëntie, maar ook meer hergebruik van grondstoffen door een betere recyclage en hierdoor reductie van afvalverbranding, hebben een positief effect op de kosten, maar ook op het milieu.
In grote lijnen bestaat het project, dat drie jaar loopt, uit twee fasen. Tijdens de eerste fase gaat het onderzoek op zoek naar waar de grootste opportuniteiten voor efficiëntieverbetering liggen. Op basis van die bevindingen zullen vervolgens nieuwe logistieke concepten worden ontwikkeld die naderhand met de deelnemende partijen zullen worden uitgetest.
Concreet worden vier verschillende “proofs of concept” uitgevoerd die verschillende maanden zullen lopen. Op basis van de resultaten werkt het VIL voor de Vlaamse markt een roadmap uit voor een slimmere afvalrecuperatie en daaruit resulterende circulaire economie.
Zestien bedrijven, zowel afvalgerelateerde bedrijven als vertegenwoordigers uit de logistieke sector en de verwerkende industrie, verlenen hun actieve medewerking aan het “ILSE”-project. Het gaat om The Brussels Airport Company, Coeck Betonfabriek, Contraload, N.V. De Scheepvaart, Desso, Imperbel-Derbigum, Infrabel, Komosie, Procter & Gamble, Saint-Gobain (Gyproc-Isover), Shipit, Sita Waste Services, Unilever, Vanheede Environmental Logistics, Van Moer Group en Waterwegen & Zeekanaal.
VIL V.Z.W.
Voor u geselecteerd
Kort de voordelen van een abonnement...
Belangrijk nieuws te delen?
Gratis lezen
- Toegang tot een een paar artikels
- Wekelijkse nieuwsbrief met 3 nieuwsfeiten
- Geen persoonlijke bibliotheek
- Geen historiek per bedrijf
- Geen alerts
- Geen context bij prospecten of klanten
- 👉 Geschikt om dVO te leren kennen, niet om het actief te gebruiken in prospectie of voorbereiding.
dVO Leads
€19/Maand
- Onbeperkte toegang tot alle artikels
- Persoonlijke bibliotheek (bewaar artikels per bedrijf)
- Zoekfunctie op bedrijven en sectoren
- Historiek: wat speelde de voorbije maanden bij een bedrijf
- 7 print edities per jaar
- Selecteer uw klanten, leveranciers of prospects en ontvang automatisch meldingen wanneer er nieuws over hen of over uw bedrijf verschijnt.
- U weet waarover u moet praten vóór elke afspraak en wint tijd in voorbereiding
- U mist geen relevante ontwikkelingen
- U detecteert kansen vóór anderen
- U bouwt structureel kennisvoordeel op
- U begrijpt uw markt beter
dVO Interview en bereik 35.000 ceo's
€124/Maand
- Interview met uw bedrijf/ceo en bereik 35.000 ondernemers/beslissers
- Multimediale creatie en publicatie
- Interviewcreatie: Tekst, audio, video
- Publicatie: dVO.be, socials, Spotify, Youtube, nieuwsbrieven, ...
- Leadinformatie en data beschikbaar
Ontvang Leads voor 19€/mnd
- Ontvang automatisch info over leads, klanten, concurrenten en partners
- Alle data en artikels staat voor u beschikbaar
- Maandelijks opzegbaar
Wilt u meer bedrijven bereiken?
Word dan dVO Reach en promoot uw bedrijfsverhaal bij 50.000 beslissers.