Lidl opent grootste distributiecentrum in België in Sint-Niklaas
Lidl’s distributiecentrum in Bornem was niet alleen gehuurd, het bleek ook te klein, niet duurzaam en het ontbeerde bovenal koelcapaciteit.
“Het nieuwe DC in Sint-Niklaas voorziet maar liefst in 20.000 m² bijkomende opslagruimte. De accommodatie is opgedeeld in twee gebouwen, met name een voedingsgebouw van 35.000 m² met 108 loskades, waaronder 10.000 m² gekoelde opslag, en een kleiner non-food gebouw van 10.000 m² met 10 loskades,” aldus Ken Peeters, senior expansion manager bij Lidl Belgium.
Het nieuwe distributiecentrum telt 19.975 palletplaatsen, waarvan nagenoeg 13.000 voor droge voeding. Momenteel zijn er een honderdtal medewerkers aan de slag. Recent kocht het bedrijf aanpalend nog eens een terrein van 25.000 m² aan dat, indien nodig, op termijn een bijkomend magazijn zou kunnen huisvesten.
Vanuit het nieuwe distributiecentrum in Sint-Niklaas zullen in eerste instantie 52 Lidl-filialen worden bevoorraad in de provincies Antwerpen, Oost-Vlaanderen en een deel van Vlaams-Brabant. Niet uitgesloten is dat op korte termijn tot 80 filialen vanuit het Waasland zullen worden bevoorraad.
Naast Sint-Niklaas, baat Lidl in België ook distributiecentra uit in Genk, Wevelgem en Courcelles.
Forse groeier
Nagenoeg twee jaar terug pakte Lidl uit met een nieuw winkelconcept, dat met zijn perceptie als “hard discounter” moest breken. Voorts werd het aantal artikelreferenties tussen 2007 en 2013 van 800 tot zowat 1.500 referenties uitgebreid. Ook de uitbreiding van de versafdeling, de introductie van bake-off producten en een diepvriesaanbod positioneerden het enseigne met succes hoger in de markt.
“Lidl is momenteel de enige retailer in België die groeit,” aldus algemeen directeur Jesper Højer. “De voorbije jaren zet Lidl een gemiddelde groei van 22% neer. Tussen 2012 en 2013 klom ons marktaandeel in België van 5,9 tot 7,4%. Dat heeft veeleer te maken met de uitbreiding van het assortiment en de invoering van het nieuwe winkelconcept, niet zozeer met het gevoerde prijsbeleid,” zo nog Højer.
Expansiepolitiek
Momenteel telt Lidl Belgium, dat zich in 1995 op de Belgische markt begaf en zichzelf intussen als “smart discounter” bestempelt, 292 vestigingen, waaronder 7 in het Groothertogdom Luxemburg.
“In de toekomst zullen we ons netwerk verder uitbouwen. Zo nemen we ons voor een aantal witte vlekken in te vullen in steden als onder meer Lier, Aalter en Waterloo. In andre steden, zoals in Aalst bijvoorbeeld, staat een uitbreiding van het bestaande winkelpunt op de agenda,” besluit Højer.
Eerder dit jaar heropende de supermarktketen zijn vernieuwde en gevoelig uitgebreide winkelpunten in Harelbeke en Roeselare.
LIDL BELGIUM GMBH & C° KG N.V.
Blijf op de hoogte en schrijf u in op onze nieuwsbrief
Voor u geselecteerd
Kort de voordelen van een abonnement...
Belangrijk nieuws te delen?
Meer context. Dieper begrip.
Artikels zoals deze brengen het nieuws.
Met een dVO-abonnement krijgt u dat nieuws in de juiste zakelijke context — met inzicht in sectoren, bedrijven en strategische bewegingen.
Waarom bedrijven dVO gebruiken
Volledige toegang tot alle artikels en thematische dossiers met verkoopkansen
-
Context bij bedrijfsnieuws, investeringen en benoemingen
-
Relevant voor ondernemers, managers, beslissers en medewerkers
Gratis lezen
- Toegang tot een een paar artikels
- Wekelijkse nieuwsbrief met 3 nieuwsfeiten
- Geen persoonlijke bibliotheek
- Geen historiek per bedrijf
- Geen alerts
- Geen context bij prospecten of klanten
- 👉 Geschikt om dVO te leren kennen, niet om het actief te gebruiken in prospectie of voorbereiding.
dVO Leads
€19/Maand
- Onbeperkte toegang tot alle artikels met SALESKANSEN, en gematcht aan uw profiel
- Persoonlijke bibliotheek (bewaar artikels per bedrijf)
- Zoekfunctie op bedrijven en sectoren
- Historiek: wat speelde de voorbije maanden bij een bedrijf
- 7 print edities per jaar
- Selecteer uw klanten, leveranciers of prospects en ontvang automatisch meldingen wanneer er nieuws over hen of over uw bedrijf verschijnt.
- U weet waarover u moet praten vóór elke afspraak en wint tijd in voorbereiding
- U mist geen relevante ontwikkelingen
- U detecteert kansen vóór anderen
- U bouwt structureel kennisvoordeel op
- U begrijpt uw markt beter
dVO Interview en bereik 35.000 ceo's
€124/Maand
- Interview met uw bedrijf/ceo en bereik 35.000 ondernemers/beslissers
- Multimediale creatie en publicatie
- Interviewcreatie: Tekst, audio, video
- Publicatie: dVO.be, socials, Spotify, Youtube, nieuwsbrieven, ...
- Leadinformatie en data beschikbaar
Ontvang Leads voor 19€/mnd
- Ontvang automatisch info over leads, klanten, concurrenten en partners
- Alle data en artikels staat voor u beschikbaar
- Maandelijks opzegbaar
Wilt u meer bedrijven bereiken?
Word dan dVO Reach en promoot uw bedrijfsverhaal bij 50.000 beslissers.