Consument nieuw doelwit van cyber-criminelen
Volgens Cisco’s onderzoek blijkt dat slechts 10% van de Internet Explorer-gebruikers al de laatste versie van die browser installeerde. Daarmee stellen de andere gebruikers zich bloot aan aanvallen. Bij Google Chrome gebruikt 64% de laatste versie, vooral dankzij een automatisch update-systeem. Toch blijft een derde van de gebruikers niet up-to-date.
Vooral extra’s bij de browser, zoals de grafische plug-ins Adobe Flash en Microsoft Silverlight; vormen het doelwit van hackers. Veel gebruikers vergeten Adobe Flash of hun PDF-lezers bij te werken. Sinds augustus 2014 stijgt het aantal aanvallen via Microsoft Silverlight, goed voor een toename met 228% tegenover 2013. Via zo’n aanval verkrijgen hackers toegang tot de aanmeldgegevens van de computer en mogelijk van het bedrijfsnetwerk van de medewerkers. Consumenten zijn doorgaans minder voorzichtig wanneer ze on-line zijn of bijlagen van e-mails openen. Er tekent zich momenteel duidelijk een verschuiving af van aanvallen op servers en besturingssystemen naar browser en e-mail hacks.
Naarmate het thuiswerken en mobiel werken stijgt, verhoogt ook het risico voor bedrijven. De eindgebruikers werken op mobiele toestellen en maken van op afstand verbinding met het bedrijfsnetwerk. Organisaties beschermen die toegang onvoldoende.
Volgens het onderzoek van Cisco werkt amper 40% van de bedrijven zijn beveiligings-software met de nieuwste versie bij. Daartegenover staat dat 75% erop vertrouwt dat de informaticabeveiliging in hun bedrijf op punt staat. Er gaapt een kloof tussen perceptie en realiteit van beveiliging tegen cyber-dreigingen.
Cyber-criminelen vernieuwen continu hun aanvalsmethodes zodat ze moeilijker te onderscheppen zijn. Zo sturen aanvallers steeds meer kleine hoeveelheden spam vanaf verschillende IP-adressen om detectie te voorkomen. Een van die snowshoe-aanvallen was goed voor 10% van het wereldwijde spam-verkeer.
Hackers maken ook allengs meer gebruik van web exploits (aanvals-software in websites) en malware-combinaties, bijvoorbeeld gericht op Flash en Javascript. Aanvallers nemen nu hun toevlucht tot kwaadaardige software die de zwakheden beide combineren.
CISCO SYSTEMS BELUX N.V.
Voor u geselecteerd
Kort de voordelen van een abonnement...
Belangrijk nieuws te delen?
Meer context. Dieper begrip.
Artikels zoals deze brengen het nieuws.
Met een dVO-abonnement krijgt u dat nieuws in de juiste zakelijke context — met inzicht in sectoren, bedrijven en strategische bewegingen.
Waarom bedrijven dVO gebruiken
Volledige toegang tot alle artikels en thematische dossiers met verkoopkansen
-
Context bij bedrijfsnieuws, investeringen en benoemingen
-
Relevant voor ondernemers, managers, beslissers en medewerkers
Gratis lezen
- Toegang tot een een paar artikels
- Wekelijkse nieuwsbrief met 3 nieuwsfeiten
- Geen persoonlijke bibliotheek
- Geen historiek per bedrijf
- Geen alerts
- Geen context bij prospecten of klanten
- 👉 Geschikt om dVO te leren kennen, niet om het actief te gebruiken in prospectie of voorbereiding.
dVO Leads
€19/Maand
- Onbeperkte toegang tot alle artikels met SALESKANSEN, en gematcht aan uw profiel
- Persoonlijke bibliotheek (bewaar artikels per bedrijf)
- Zoekfunctie op bedrijven en sectoren
- Historiek: wat speelde de voorbije maanden bij een bedrijf
- 7 print edities per jaar
- Selecteer uw klanten, leveranciers of prospects en ontvang automatisch meldingen wanneer er nieuws over hen of over uw bedrijf verschijnt.
- U weet waarover u moet praten vóór elke afspraak en wint tijd in voorbereiding
- U mist geen relevante ontwikkelingen
- U detecteert kansen vóór anderen
- U bouwt structureel kennisvoordeel op
- U begrijpt uw markt beter
dVO Interview en bereik 35.000 ceo's
€124/Maand
- Interview met uw bedrijf/ceo en bereik 35.000 ondernemers/beslissers
- Multimediale creatie en publicatie
- Interviewcreatie: Tekst, audio, video
- Publicatie: dVO.be, socials, Spotify, Youtube, nieuwsbrieven, ...
- Leadinformatie en data beschikbaar
Ontvang Leads voor 19€/mnd
- Ontvang automatisch info over leads, klanten, concurrenten en partners
- Alle data en artikels staat voor u beschikbaar
- Maandelijks opzegbaar
Wilt u meer bedrijven bereiken?
Word dan dVO Reach en promoot uw bedrijfsverhaal bij 50.000 beslissers.