Sociale verkiezingen 2020 staan voor de deur
Tussen 11 mei en 24 mei 2020 kiezen ondernemingen met meer dan vijftig werknemers nieuwe afgevaardigden voor het comité voor preventie en bescherming (CPBW). Ondernemingen met meer dan honderd werknemers in dienst moeten ook een ondernemingsraad (OR) oprichten. De kiesprocedure duurt in totaal 150 dagen en start dus eind dit jaar. Toch start u best zo snel mogelijk met de voorbereiding want ook tijdens de komende maanden moet er heel wat gebeuren.
Technische bedrijfseenheid
Om na te gaan of een onderneming sociale verkiezingen moet organiseren moet dus gekeken worden of de onderneming de tewerkstellingsdrempels heeft bereikt. Onder onderneming verstaat men de technische bedrijfseenheid (TBE). De TBE valt niet noodzakelijk samen met de juridische entiteit van de werkgever. Wanneer er tussen verschillende juridische entiteiten een sociale of economische samenhang is dan worden ze als één TBE beschouwd en daardoor zal de tewerkstellingsdrempel bijvoorbeeld ook sneller bereikt worden.
Tewerkstellingsdrempels
Om de tewerkstellingsdrempels te berekenen moet rekening gehouden worden met de vaste werknemers die tussen 1 oktober 2018 en 30 september 2019 in dienst zijn. Ook uitzendkrachten die in het tweede kwartaal van 2019 door de onderneming werden aangetrokken moeten meegeteld worden. Werknemers met een vervangingsovereenkomst moeten niet meegerekend worden en ook uitzendkrachten die een vaste medewerker vervangen waarvan de arbeidsovereenkomst geschorst is, worden niet in de telling opgenomen.
Bescherming kandidaten tegen ontslag
Wie zich kandidaat stelt voor de sociale verkiezingen kan niet ontslagen worden tenzij om economische redenen die vooraf door het paritair comité werden aanvaard of wegens een zware fout die vooraf werd erkend door de arbeidsrechtbank. De bescherming gaat in principe in vanaf januari 2020. Werknemers die in 2016 werden verkozen, zijn nog beschermd tot op de het moment van de installatie van het nieuwe overlegorgaan na de sociale verkiezingen van 2020. Ook niet-verkozen kandidaten zijn op die manier beschermd, tenzij ze al voor de tweede keer niet zijn verkozen. In dat geval is hun bescherming in mei 2018 beëindigd.
(Bovenstaande bijdrage kwam tot stand in samenwerking met Group S V.Z.W. (Brussel))
Meer info: 02/507.15.11 of https://www.groups.be.
GROUP S
Voor u geselecteerd
Kort de voordelen van een abonnement...
Belangrijk nieuws te delen?
Meer context. Dieper begrip.
Artikels zoals deze brengen het nieuws.
Met een dVO-abonnement krijgt u dat nieuws in de juiste zakelijke context — met inzicht in sectoren, bedrijven en strategische bewegingen.
Waarom bedrijven dVO gebruiken
Volledige toegang tot alle artikels en thematische dossiers met verkoopkansen
-
Context bij bedrijfsnieuws, investeringen en benoemingen
-
Relevant voor ondernemers, managers, beslissers en medewerkers
Gratis lezen
- Toegang tot een een paar artikels
- Wekelijkse nieuwsbrief met 3 nieuwsfeiten
- Geen persoonlijke bibliotheek
- Geen historiek per bedrijf
- Geen alerts
- Geen context bij prospecten of klanten
- 👉 Geschikt om dVO te leren kennen, niet om het actief te gebruiken in prospectie of voorbereiding.
dVO Leads
€19/Maand
- Onbeperkte toegang tot alle artikels met SALESKANSEN, en gematcht aan uw profiel
- Persoonlijke bibliotheek (bewaar artikels per bedrijf)
- Zoekfunctie op bedrijven en sectoren
- Historiek: wat speelde de voorbije maanden bij een bedrijf
- 7 print edities per jaar
- Selecteer uw klanten, leveranciers of prospects en ontvang automatisch meldingen wanneer er nieuws over hen of over uw bedrijf verschijnt.
- U weet waarover u moet praten vóór elke afspraak en wint tijd in voorbereiding
- U mist geen relevante ontwikkelingen
- U detecteert kansen vóór anderen
- U bouwt structureel kennisvoordeel op
- U begrijpt uw markt beter
dVO Interview en bereik 35.000 ceo's
€124/Maand
- Interview met uw bedrijf/ceo en bereik 35.000 ondernemers/beslissers
- Multimediale creatie en publicatie
- Interviewcreatie: Tekst, audio, video
- Publicatie: dVO.be, socials, Spotify, Youtube, nieuwsbrieven, ...
- Leadinformatie en data beschikbaar
Ontvang Leads voor 19€/mnd
- Ontvang automatisch info over leads, klanten, concurrenten en partners
- Alle data en artikels staat voor u beschikbaar
- Maandelijks opzegbaar
Wilt u meer bedrijven bereiken?
Word dan dVO Reach en promoot uw bedrijfsverhaal bij 50.000 beslissers.