Duaal leren bereidt jongeren beter voor op arbeidsmarkt
De start van het nieuwe schooljaar bracht ook enkele wijzigingen met zich. Zo werd het duaal leren uitgebreid tot het buitengewoon onderwijs en is de vakantieregeling aangepast. Daarnaast is elke mentor verplicht een opleiding te volgen en moet hij zijn onberispelijk gedrag bewijzen met een uittreksel uit het strafregister.
Buitengewoon onderwijs
Sinds de start van het nieuwe schoolkaar is een duale opleiding niet enkel mogelijk voor leerlingen uit het gewoon onderwijs maar ook voor de leerlingen uit het buitengewoon onderwijs. In het algemeen geleden dezelfde regels als in het gewoon onderwijs. Behalve wat het aantal opleidingsdagen per schooljaar betreft. Zo kan de periode van 20 opleidingsdagen per schooljaar die in het gewoon secundair onderwijs geldt, in bepaalde gevallen verlengd worden. De periode kan tot maximaal 40 dagen verlengd worden bijvoorbeeld wanneer de trajectbegeleider dit beslist op basis van de inspanningen van de leerling, de specifieke context en het individuele handelingsplan van de leerling.
Vakantieregeling
Voortaan zijn de leerlingen vrij in alle schoolvakanties. De maximum 20 betaalde vakantiedagen waarop de leerling recht heeft moeten verplicht opgenomen worden tijdens de schoolvakanties. De overige vakantiedagen zijn onbetaald. Ook de overeenkomsten die voor 1 september werden aangegaan vallen onder deze regeling. Toch zijn er ook een aantal afwijkingen voorzien bijvoorbeeld wanneer er tijdens de schoolvakantie een leeropportuniteit is of wanneer het gaat om seizoensgebonden activiteiten.
Mentor
Om als mentor te worden aangeduid binnen de onderneming moet onberispelijk gedrag worden aangetoond met een uittreksel uit het strafregister. De mentor moet het uittreksel opvragen uit het strafregister in de gemeente waar hij/zij in het bevolkingsregister is ingeschreven.
Daarnaast moet de mentor ook een mentoropleiding volgen. Vroeger was dit enkel verplicht in bepaalde sector, maar sinds 1 september is dit uitgebreid tot alle sectoren. Na de erkenning zal de mentor dus verplicht worden een mentoropleiding te volgen en wordt bepaald of er eventuele bijkomende initiatieven moeten worden gevolgd.
(Bovenstaande bijdrage kwam tot stand in samenwerking met Group S V.Z.W. (Brussel))
Meer info: 02/507.15.11 of https://www.groups.be.
GROUP S
Blijf op de hoogte en schrijf u in op onze nieuwsbrief
Voor u geselecteerd
Kort de voordelen van een abonnement...
Belangrijk nieuws te delen?
Meer context. Dieper begrip.
Artikels zoals deze brengen het nieuws.
Met een dVO-abonnement krijgt u dat nieuws in de juiste zakelijke context — met inzicht in sectoren, bedrijven en strategische bewegingen.
Waarom bedrijven dVO gebruiken
Volledige toegang tot alle artikels en thematische dossiers met verkoopkansen
-
Context bij bedrijfsnieuws, investeringen en benoemingen
-
Relevant voor ondernemers, managers, beslissers en medewerkers
Gratis lezen
- Toegang tot een een paar artikels
- Wekelijkse nieuwsbrief met 3 nieuwsfeiten
- Geen persoonlijke bibliotheek
- Geen historiek per bedrijf
- Geen alerts
- Geen context bij prospecten of klanten
- 👉 Geschikt om dVO te leren kennen, niet om het actief te gebruiken in prospectie of voorbereiding.
dVO Leads
€19/Maand
- Onbeperkte toegang tot alle artikels met SALESKANSEN, en gematcht aan uw profiel
- Persoonlijke bibliotheek (bewaar artikels per bedrijf)
- Zoekfunctie op bedrijven en sectoren
- Historiek: wat speelde de voorbije maanden bij een bedrijf
- 7 print edities per jaar
- Selecteer uw klanten, leveranciers of prospects en ontvang automatisch meldingen wanneer er nieuws over hen of over uw bedrijf verschijnt.
- U weet waarover u moet praten vóór elke afspraak en wint tijd in voorbereiding
- U mist geen relevante ontwikkelingen
- U detecteert kansen vóór anderen
- U bouwt structureel kennisvoordeel op
- U begrijpt uw markt beter
dVO Interview en bereik 35.000 ceo's
€124/Maand
- Interview met uw bedrijf/ceo en bereik 35.000 ondernemers/beslissers
- Multimediale creatie en publicatie
- Interviewcreatie: Tekst, audio, video
- Publicatie: dVO.be, socials, Spotify, Youtube, nieuwsbrieven, ...
- Leadinformatie en data beschikbaar
Ontvang Leads voor 19€/mnd
- Ontvang automatisch info over leads, klanten, concurrenten en partners
- Alle data en artikels staat voor u beschikbaar
- Maandelijks opzegbaar
Wilt u meer bedrijven bereiken?
Word dan dVO Reach en promoot uw bedrijfsverhaal bij 50.000 beslissers.