Ageas plaatst met succes 450 miljoen euro aan Restricted Tier 1 Notes
Ageas (Brussel) heeft met succes 450 miljoen euro aan achtergestelde schuldeffecten geplaatst in de vorm van Restricted Tier 1 Notes. De transactie kende een sterke vraag en werd meer dan vijf keer overschreven. De uitgifte kadert in de optimalisatie van de kapitaalstructuur van de verzekeringsgroep.
De Notes worden uitgegeven in coupures van 200.000 euro tegen een uitgifteprijs van 100. Ze bieden een vaste couponrente van 5,875%, jaarlijks betaalbaar tot de eerste reset-datum op 20 november 2034. Nadien wordt de rente om de vijf jaar herzien. De instrumenten hebben geen geplande vervaldatum en kunnen in principe niet vervroegd worden terugbetaald vóór de periode van zes maanden voorafgaand aan 20 november 2034, behoudens uitzonderlijke omstandigheden.
De uitgifte wordt door zowel Ageas Groep als ageas N.V. aangemerkt als Restricted Tier 1-kapitaal onder de Solvency II-regelgeving voor verzekeraars. De Notes krijgen naar verwachting een BBB+-rating van zowel Standard & Poor’s als Fitch.
Voor de Notes is een aanvraag ingediend voor opname op de officiële lijst en toelating tot verhandeling op de Euro MTF-markt van de Luxemburgse Effectenbeurs. De afwikkeling staat gepland op 16 december 2025.
De netto-opbrengsten worden gebruikt voor algemene bedrijfsdoeleinden en voor de verdere optimalisatie van de kapitaalstructuur van de groep, onder meer door de gedeeltelijke vervanging van instrumenten die niet langer kwalificeren onder de Solvency II grandfathering-regels.
Meer info: 02/557.57.11 of https://www.ageas.com
AGEAS N.V.
Voor u geselecteerd
Kort de voordelen van een abonnement...
Belangrijk nieuws te delen?
Ontvang Leads voor 19€/mnd
- Ontvang automatisch info over leads, klanten, concurrenten en partners
- Alle data en artikels staat voor u beschikbaar
- Maandelijks opzegbaar
Wilt u meer bedrijven bereiken?
Word dan dVO Reach en promoot uw bedrijfsverhaal bij 50.000 beslissers.