BESIX, BESIX Infra en BESIX Unitec renoveren Beverentunnel als onderdeel van consortium TM Bever
Het Agentschap Wegen en Verkeer (AWV) begint in mei 2024 met voorbereidende werkzaamheden voor de totaalrenovatie van de Beverentunnel (R2) in Antwerpen. De verouderde tunnel is dringend aan vernieuwing toe. Het consortium TM Bever, met daarin BESIX, BESIX Infra, BESIX Unitec, STADSBADER, STADSBADER CONTRACTORS en Equans, is door AWV aangewezen om de renovatie te leiden.
De Vlaamse regering heeft groen licht gegeven voor de renovatie van de Beverentunnel, waarvoor een budget van 125 miljoen euro is uitgetrokken. De werkzaamheden omvatten zowel structurele vernieuwingen als aanpassingen aan de tunneltechnieken. Een en ander omvat het aanpassen van het wegdek, de verlichting en het uiterlijk van de tunnelmonden. De tunnel wordt ook klaar gemaakt voor toekomstige klimaat- en energie-uitdagingen, met de installatie van een waterzuiveringsinstallatie en een zonnepark dat moet zorgen voor de helft van de stroomcapaciteit.
Het consortium TM Bever, bestaande uit verschillende gespecialiseerde bedrijven, is verantwoordelijk voor het ontwerp en de uitvoering van de renovatie, evenals de realisatie, exploitatie en het onderhoud van de waterzuiveringsinstallatie en het zonnepark.
De gedetailleerde planning en voorbereidingen zijn momenteel in volle gang. Ambitie is om in juli 2024 met de eigenlijke renovatie te starten. De Beverentunnel ligt midden in de Antwerpse haven. Daarom is er nauw overleg met havenbedrijven en Voka-Kamer van Koophandel Antwerpen-Waasland om de hinder voor alle betrokken partijen zo veel mogelijk te beperken. Het consortium TM Bever houdt rekening met deze feedback bij het uitwerken van de gedetailleerde plannen.
Meer info: 02/402.62.11 of https://www.besix.com
BESIX N.V.
BESIX INFRA N.V.
Voor u geselecteerd
Kort de voordelen van een abonnement...
Belangrijk nieuws te delen?
Ontvang Leads voor 19€/mnd
- Ontvang automatisch info over leads, klanten, concurrenten en partners
- Alle data en artikels staat voor u beschikbaar
- Maandelijks opzegbaar
Wilt u meer bedrijven bereiken?
Word dan dVO Reach en promoot uw bedrijfsverhaal bij 50.000 beslissers.