Etex voltooit overname gipsplaat- en vezelcementactiviteiten van BGC in Australië

Etex (Zaventem), wereldwijd producent van bouwmaterialen en voorloper in lichtgewicht bouwoplossingen, heeft de overname afgerond van de gipsplaat- en vezelcementactiviteiten van BGC, een vooraanstaand bouwmaterialenbedrijf in Australië. Deze strategische acquisitie stelt Etex in staat om zijn duurzaam aanbod uit te breiden op de aantrekkelijke Australische en Nieuw-Zeelandse markten, die aanzienlijke groeimogelijkheden bieden.
Met deze transactie verwelkomt Etex tweehonderd nieuwe teamleden van BGC en consolideert het zijn positie op de markt voor bouwmaterialen in de regio. De toevoeging van de gipsplaat- en vezelcementactiviteiten van BGC aan het portfolio versterkt de gipsvoetafdruk van Etex in Australië en vergroot de toegang tot duurzame producten en diensten voor klanten. Bovendien neemt Etex thans een Top 3-positie in op de vezelcementmarkt, waardoor het hoogwaardige vezelcementproducten aan nieuwe klanten in de regio kan leveren.
De overgenomen activiteiten omvatten onder andere een gipsplaatfabriek in West-Australië, gelegen op een terrein van 56.000 vierkante meter in Perth, en een netwerk van negen magazijnen in Australië en Nieuw-Zeeland. Deze activiteiten vertegenwoordigden een omzet van 155 miljoen AUD (93,3 miljoen euro) voor het volledige jaar 2023.

Etex heeft nu in totaal 24 vestigingen in Australië, bijna zeshonderd medewerkers en een uitgebreid productaanbod, waaronder toonaangevende commerciële merken zoals Siniat gipsplaten, Promat passieve brandbeveiliging en EQUITONE vezelcement gevelpanelen. Het bedrijf is ook een pionier op het gebied van duurzaamheid, met initiatieven zoals het Opt2Act koolstofneutrale programma voor een reeks van zijn Siniat-producten.
Meer info: 02/718.12.11 of http://www.etexgroup.com
ETEX N.V.
Voor u geselecteerd
Kort de voordelen van een abonnement...
Belangrijk nieuws te delen?
Ontvang Leads voor 19€/mnd
- Ontvang automatisch info over leads, klanten, concurrenten en partners
- Alle data en artikels staat voor u beschikbaar
- Maandelijks opzegbaar
Wilt u meer bedrijven bereiken?
Word dan dVO Reach en promoot uw bedrijfsverhaal bij 50.000 beslissers.