ICO bouwt Europa’s eerste volautomatische multi-storage parkeergarage in Zeebrugge
In de haven van Zeebrugge start binnenkort de bouw van Europa’s eerste volledig geautomatiseerde multi-storage parkeergarage voor voertuigen. Het project is een samenwerking tussen ICO, stow Group en Ceratec. Het project is een belangrijke stap in de technologische en duurzame ontwikkeling van de voertuiglogistiek in Europa.
De nieuwe garage wordt gebouwd op een terrein van vijf hectaren en zal plaats bieden aan ongeveer 10.000 voertuigen. Dankzij deze uitbreiding verhoogt ICO zijn jaarlijkse verwerkingscapaciteit van 2,5 miljoen naar 3 miljoen voertuigen.
Het systeem maakt gebruik van tien automatische kranen die voertuigen volautomatisch verplaatsen binnen een innovatief rack-systeem. De installatie wordt verdeeld over twee gebouwen met gespreide kraanstructuren, een ontwerpkeuze die de veiligheid van brandweerdiensten garandeert en optimale operationele betrouwbaarheid biedt.
Binnen het partnerschap neemt stow Group de verantwoordelijkheid voor de staalconstructie en het rack-systeem op zich. Ceratec ontwikkelt de automatisatie- en VIN-herkenningstechnologie, waardoor voertuigen autonoom in en uit het systeem kunnen worden geplaatst.
De nieuwe garage wordt bovendien volledig geïntegreerd met het Terminal Operating System (TOS) van ICO, zodat alle voertuigbewegingen en logistieke processen in real-time kunnen worden gevolgd en aangestuurd. De samenwerking combineert zo de expertise van drie Belgische bedrijven in mechanica, automatisatie en logistieke innovatie.
Het geautomatiseerde systeem vermindert het aantal voertuigbewegingen op de terminal, wat leidt tot lagere emissies en een betere benutting van de beschikbare havenruimte. Dit sluit aan bij de duurzaamheidsstrategie van ICO en bij de bredere doelstellingen van de haven van Zeebrugge om als logistieke draaischijf te blijven groeien met aandacht voor milieu en efficiëntie.
De oplevering van de multi-storage garage is gepland voor de tweede helft van 2027. Zodra de installatie operationeel is, zal Zeebrugge beschikken over een unieke logistieke infrastructuur die automatisatie, duurzaamheid en innovatie samenbrengt - een nieuwe Europese standaard in voertuiglogistiek.
Meer info: 050/72.54.11 of https://www.icoterminals.com
ICO TERMINALS N.V.
PORT OF ANTWERP-BRUGES
CERATEC N.V.
STOW INTERNATIONAL N.V.
Voor u geselecteerd
Kort de voordelen van een abonnement...
Belangrijk nieuws te delen?
Gratis lezen
- Toegang tot een een paar artikels
- Wekelijkse nieuwsbrief met 3 nieuwsfeiten
- Geen persoonlijke bibliotheek
- Geen historiek per bedrijf
- Geen alerts
- Geen context bij prospecten of klanten
- 👉 Geschikt om dVO te leren kennen, niet om het actief te gebruiken in prospectie of voorbereiding.
dVO Leads
€19/Maand
- Onbeperkte toegang tot alle artikels
- Persoonlijke bibliotheek (bewaar artikels per bedrijf)
- Zoekfunctie op bedrijven en sectoren
- Historiek: wat speelde de voorbije maanden bij een bedrijf
- 7 print edities per jaar
- Selecteer uw klanten, leveranciers of prospects en ontvang automatisch meldingen wanneer er nieuws over hen of over uw bedrijf verschijnt.
- U weet waarover u moet praten vóór elke afspraak en wint tijd in voorbereiding
- U mist geen relevante ontwikkelingen
- U detecteert kansen vóór anderen
- U bouwt structureel kennisvoordeel op
- U begrijpt uw markt beter
dVO Interview en bereik 35.000 ceo's
€124/Maand
- Interview met uw bedrijf/ceo en bereik 35.000 ondernemers/beslissers
- Multimediale creatie en publicatie
- Interviewcreatie: Tekst, audio, video
- Publicatie: dVO.be, socials, Spotify, Youtube, nieuwsbrieven, ...
- Leadinformatie en data beschikbaar
Ontvang Leads voor 19€/mnd
- Ontvang automatisch info over leads, klanten, concurrenten en partners
- Alle data en artikels staat voor u beschikbaar
- Maandelijks opzegbaar
Wilt u meer bedrijven bereiken?
Word dan dVO Reach en promoot uw bedrijfsverhaal bij 50.000 beslissers.