Itsme neemt Nederlandse identificatiedienst iDIN over
Belgian Mobile ID (Brussel), bekend van identiteits-app itsme, neemt de Nederlandse identificatiedienst iDIN over. Met deze transactie realiseert de Belgische identiteits-app zijn eerste buitenlandse acquisitie sinds de oprichting in 2017. De overname past binnen de internationale groeistrategie van itsme en moet de uitbouw van zijn dienstverlening in de Nederlandse privé-markt versnellen.
Door de integratie van iDIN versterkt itsme zijn positie als Europees speler in digitale identiteit. Nederland wordt het eerste land buiten België waar itsme zijn activiteiten op grotere schaal zal uitbreiden. iDIN-gebruikers zullen op termijn overstappen naar itsme en krijgen daarbij toegang tot bijkomende functionaliteiten, zoals digitale handtekeningen en leeftijdsverificatie. De overgang start naar verwachting in het voorjaar van 2026 en wordt gefaseerd afgerond tegen 2028.
Itsme is momenteel actief in dertig Europese landen en geldt in België als het meest gebruikte mobiele identificatiemiddel. Meer dan 80% van de volwassen Belgische bevolking maakt gebruik van de app, die dagelijks meer dan 1 miljoen identificatie-acties verwerkt. Het klantenbestand omvat meer dan 1.200 bedrijven uit uiteenlopende sectoren.
iDIN is een initiatief van Currence (Amsterdam), het samenwerkingsverband van de Nederlandse banken ING, Rabobank, ABN Amro Bank en ASN Bank. De dienst laat gebruikers toe zich via hun bankomgeving veilig te identificeren bij webshops, verzekeraars en andere on-line platformen. In Nederland zijn ongeveer 300 websites aangesloten op iDIN, goed voor 15 miljoen identificatie-acties in 2024. Voor bestaande gebruikers verandert er op korte termijn niets, de dienst blijft beschikbaar tot de volledige integratie is afgerond.
De itsme-app is vandaag al beschikbaar in Nederland en kan geïnstalleerd worden met een Nederlands identiteitsdocument. De overname moet het gebruik van één uniforme identificatie-oplossing in meerdere Europese landen mogelijk maken.
Sinds de erkenning als officieel digitaal identificatiemiddel door de Belgische overheid en op Europees niveau onder eIDAS, wordt itsme breed ingezet in sectoren zoals financiën, overheid, telecom en e-commerce. Met de overname van iDIN zet itsme een volgende stap richting een grensoverschrijdende, gestandaardiseerde digitale identiteit binnen Europa.
Meer info: https://www.itsme-id.com
BELGIAN MOBILE ID N.V.
Voor u geselecteerd
Kort de voordelen van een abonnement...
Belangrijk nieuws te delen?
Meer context. Dieper begrip.
Artikels zoals deze brengen het nieuws.
Met een dVO-abonnement krijgt u dat nieuws in de juiste zakelijke context — met inzicht in sectoren, bedrijven en strategische bewegingen.
Waarom bedrijven dVO gebruiken
Volledige toegang tot alle artikels en thematische dossiers met verkoopkansen
-
Context bij bedrijfsnieuws, investeringen en benoemingen
-
Relevant voor ondernemers, managers, beslissers en medewerkers
Gratis lezen
- Toegang tot een een paar artikels
- Wekelijkse nieuwsbrief met 3 nieuwsfeiten
- Geen persoonlijke bibliotheek
- Geen historiek per bedrijf
- Geen alerts
- Geen context bij prospecten of klanten
- 👉 Geschikt om dVO te leren kennen, niet om het actief te gebruiken in prospectie of voorbereiding.
dVO Leads
€19/Maand
- Onbeperkte toegang tot alle artikels met SALESKANSEN, en gematcht aan uw profiel
- Persoonlijke bibliotheek (bewaar artikels per bedrijf)
- Zoekfunctie op bedrijven en sectoren
- Historiek: wat speelde de voorbije maanden bij een bedrijf
- 7 print edities per jaar
- Selecteer uw klanten, leveranciers of prospects en ontvang automatisch meldingen wanneer er nieuws over hen of over uw bedrijf verschijnt.
- U weet waarover u moet praten vóór elke afspraak en wint tijd in voorbereiding
- U mist geen relevante ontwikkelingen
- U detecteert kansen vóór anderen
- U bouwt structureel kennisvoordeel op
- U begrijpt uw markt beter
dVO Interview en bereik 35.000 ceo's
€124/Maand
- Interview met uw bedrijf/ceo en bereik 35.000 ondernemers/beslissers
- Multimediale creatie en publicatie
- Interviewcreatie: Tekst, audio, video
- Publicatie: dVO.be, socials, Spotify, Youtube, nieuwsbrieven, ...
- Leadinformatie en data beschikbaar
Ontvang Leads voor 19€/mnd
- Ontvang automatisch info over leads, klanten, concurrenten en partners
- Alle data en artikels staat voor u beschikbaar
- Maandelijks opzegbaar
Wilt u meer bedrijven bereiken?
Word dan dVO Reach en promoot uw bedrijfsverhaal bij 50.000 beslissers.