Karin Rådström wordt voorzitter Commercial Vehicle Board van ACEA in 2026
Karin Rådström, president en ceo van Daimler Truck AG, is verkozen tot voorzitter van de Commercial Vehicle Board van de European Automobile Manufacturers’ Association (ACEA). Haar mandaat gaat in op 1 januari 2026. Ze volgt Christian Levin op, ceo van Scania en Traton Group, die het voorzitterschap in 2025 waarnam.
De Commercial Vehicle Board van ACEA brengt de hoogste leidinggevenden samen van de belangrijkste Europese fabrikanten van vrachtwagens en bussen. Tot de leden behoren onder meer DAF Trucks, Daimler Truck, Ford Trucks, Iveco Group, MAN Truck & Bus, Scania Group en Volvo Group. Het voorzitterschap van de raad wordt jaarlijks toegekend.
Met de benoeming van Karin Rådström komt het voorzitterschap in handen van Daimler Truck, één van de grootste spelers in de Europese en wereldwijde markt voor bedrijfsvoertuigen. Haar aanstelling valt samen met een periode waarin de sector zich midden in een transitie bevindt richting emissievrije aandrijvingen, onder meer batterij-elektrisch en op waterstof.
Volgens ACEA staat de Europese truck- en busindustrie voor belangrijke strategische uitdagingen. Fabrikanten hebben inmiddels een breed gamma aan zero-emissie vrachtwagens en bussen in serieproductie, maar de grootschalige uitrol ervan blijft sterk afhankelijk van randvoorwaarden zoals voldoende laad- en waterstofinfrastructuur, aangepaste regelgeving en economische haalbaarheid voor transporteurs en openbaarvervoermaatschappijen.
Een centraal aandachtspunt binnen het debat is de Europese CO₂-regelgeving voor zware bedrijfsvoertuigen. Binnen de sector klinkt de vraag om de timing en verplichtingen beter af te stemmen op de effectieve beschikbaarheid van infrastructuur en ondersteunend beleid, zoals CO₂-gedifferentieerde wegheffingen in alle lidstaten. Daarbij wordt ook gewezen op het risico dat fabrikanten geconfronteerd worden met sancties terwijl essentiële voorwaarden voor marktacceptatie nog onvoldoende zijn ingevuld.
Tijdens haar voorzitterschap in 2026 zal Rådström zich binnen ACEA richten op het versterken van het concurrentievermogen van de Europese bedrijfsvoertuigensector terwijl tegelijk wordt ingezet op verdere decarbonisatie van het wegvervoer. Daarbij ligt de nadruk op een vereenvoudiging en stroomlijning van het regelgevend kader en op maatregelen die de vraag naar emissievrije vrachtwagens en bussen versneld kunnen stimuleren.
ACEA E.S.V.
DAIMLER TRUCK AG
DAIMLER TRUCK BELUX N.V.
MERCEDES-BENZ TRUCKS BELGIUM LUXEMBOURG N.V.
Voor u geselecteerd
Kort de voordelen van een abonnement...
Belangrijk nieuws te delen?
Meer context. Dieper begrip.
Artikels zoals deze brengen het nieuws.
Met een dVO-abonnement krijgt u dat nieuws in de juiste zakelijke context — met inzicht in sectoren, bedrijven en strategische bewegingen.
Waarom bedrijven dVO gebruiken
Volledige toegang tot alle artikels en thematische dossiers met verkoopkansen
-
Context bij bedrijfsnieuws, investeringen en benoemingen
-
Relevant voor ondernemers, managers, beslissers en medewerkers
Gratis lezen
- Toegang tot een een paar artikels
- Wekelijkse nieuwsbrief met 3 nieuwsfeiten
- Geen persoonlijke bibliotheek
- Geen historiek per bedrijf
- Geen alerts
- Geen context bij prospecten of klanten
- 👉 Geschikt om dVO te leren kennen, niet om het actief te gebruiken in prospectie of voorbereiding.
dVO Leads
€19/Maand
- Onbeperkte toegang tot alle artikels met SALESKANSEN, en gematcht aan uw profiel
- Persoonlijke bibliotheek (bewaar artikels per bedrijf)
- Zoekfunctie op bedrijven en sectoren
- Historiek: wat speelde de voorbije maanden bij een bedrijf
- 7 print edities per jaar
- Selecteer uw klanten, leveranciers of prospects en ontvang automatisch meldingen wanneer er nieuws over hen of over uw bedrijf verschijnt.
- U weet waarover u moet praten vóór elke afspraak en wint tijd in voorbereiding
- U mist geen relevante ontwikkelingen
- U detecteert kansen vóór anderen
- U bouwt structureel kennisvoordeel op
- U begrijpt uw markt beter
dVO Interview en bereik 35.000 ceo's
€124/Maand
- Interview met uw bedrijf/ceo en bereik 35.000 ondernemers/beslissers
- Multimediale creatie en publicatie
- Interviewcreatie: Tekst, audio, video
- Publicatie: dVO.be, socials, Spotify, Youtube, nieuwsbrieven, ...
- Leadinformatie en data beschikbaar
Ontvang Leads voor 19€/mnd
- Ontvang automatisch info over leads, klanten, concurrenten en partners
- Alle data en artikels staat voor u beschikbaar
- Maandelijks opzegbaar
Wilt u meer bedrijven bereiken?
Word dan dVO Reach en promoot uw bedrijfsverhaal bij 50.000 beslissers.