Nanagement introduceert RES-concept voor management-beleid in post-corona tijdperk

Indien ondernemingen succesvol willen blijven, zullen ze in het post-corona tijdperk hun management-beleid in de toekomst moeten bijsturen. Als gloednieuwe organisatie speelt Nanagement daarop in met een uniek RES-concept, geïnspireerd op de Rational-Emotive Therapy (RET) van de Amerikaanse gedragstherapeut Albert Ellis. RES staat voor Rationeel Eensgezind Schakelen. Het streeft vooral naar meer verbinding op de werkvloer.
Nog te veel bedrijven kampen zich vast aan een sterk hiërarchische vorm van bedrijfsvoering, maar in de huidige tijdsgeest werkt die aanpak niet langer, zo luidt het. Een gebrek aan open communicatie zorgt ervoor dat tal van medewerkers op een eiland zitten en er geen sprake is van hechte teamvorming bij veel Vlaamse ondernemingen.
Het RES-concept van Nanagement leert leidinggevenden, managers en medewerkers “schakelen” naar een beter niveau via een meer dynamische samenwerkingsvorm waarin samen-werken centraal staat. Daarvoor dient het traditionele top-basis model te worden opgegeven.

Om het schakelproces vorm te geven, werkt Nanagement met de work tools Belbin en ADKAR. Belbin zorgt ervoor dat je de juiste mensen verzamelt tot het ideale team om een bewuste opdracht of project te realiseren. Het ADKAR-model is een coaching-instrument dat medewerkers bijstaat tijdens veranderingsprocessen binnen organisaties.
Meer info: 0485/07.42.26 of http://www.nanagement.com.
NANAGEMENT
Voor u geselecteerd
Kort de voordelen van een abonnement...
Belangrijk nieuws te delen?
Ontvang Leads voor 19€/mnd
- Ontvang automatisch info over leads, klanten, concurrenten en partners
- Alle data en artikels staat voor u beschikbaar
- Maandelijks opzegbaar
Wilt u meer bedrijven bereiken?
Word dan dVO Reach en promoot uw bedrijfsverhaal bij 50.000 beslissers.