Sanofi slaat Blueprint Medicines aan de haak

Het Franse biofarmabedrijf Sanofi (Parijs) neemt het Amerikaanse Blueprint Medicines (Cambridge, Massachusetts) over. Dat is gespecialiseerd in zeldzame immunologische aandoeningen zoals systemische mastocytose. De overname, met een geschatte waarde van 9,5 miljard USD (8,3 miljard euro), breidt Sanofi’s portfolio in immunologie en zeldzame ziekten aanzienlijk uit en voegt goedgekeurde én veelbelovende kandidaat-geneesmiddelen toe aan de pijplijn.
Blueprint Medicines ontwikkelde Ayvakit/Ayvakyt (avapritinib), momenteel het enige goedgekeurde geneesmiddel voor zowel gevorderde als indolente systemische mastocytose (ASM en ISM). Deze zeldzame aandoening wordt gekenmerkt door een overactivatie van mestcellen in onder meer huid, beenmerg en het spijsverteringskanaal. In 2024 behaalde het middel een omzet van 479 miljoen dollar en bijna 150 miljoen dollar in het eerste kwartaal van 2025 - een stijging van meer dan 60% ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.
Naast Ayvakit omvat de overname ook elenestinib, een orale kandidaat-geneesmiddel in klinische fase 2/3 voor ISM, en BLU-808, een zeer selectieve en potente KIT-remmer met potentieel voor een breed spectrum aan immunologische aandoeningen.
Sanofi betaalt 129 dollar per aandeel in cash, wat neerkomt op een totale aandelenwaarde van 9,1 miljard dollar. Aandeelhouders ontvangen bovendien een contingent value right (CVR) dat recht geeft op twee mijlpaalbetalingen van 2 en 4 dollar per aandeel, afhankelijk van de ontwikkeling van BLU-808. In totaal bedraagt de potentiële transactiewaarde zo’n 9,5 miljard dollar.
De overname past binnen Sanofi’s strategie om uit te groeien tot marktleider in immunologie. Het bedrijf beschikt nog over ruime overnamecapaciteit en benadrukt dat de transactie geen significante impact zal hebben op de financiële vooruitzichten voor 2025, maar vanaf 2026 wel positief zal bijdragen tot het bedrijfsresultaat en de winst per aandeel.
Met de overname versterkt Sanofi zijn aanwezigheid onder allergologen, dermatologen en immunologen.
De transactie wordt naar verwachting afgerond in het derde kwartaal van 2025, afhankelijk van gebruikelijke voorwaarden zoals goedkeuring door toezichthouders en de instemming van de aandeelhouders van Blueprint Medicines.
Meer info: 02/710.54.00 of https://www.sanofi.be
SANOFI BELGIUM N.V.
Voor u geselecteerd
Kort de voordelen van een abonnement...
Belangrijk nieuws te delen?
Ontvang Leads voor 19€/mnd
- Ontvang automatisch info over leads, klanten, concurrenten en partners
- Alle data en artikels staat voor u beschikbaar
- Maandelijks opzegbaar
Wilt u meer bedrijven bereiken?
Word dan dVO Reach en promoot uw bedrijfsverhaal bij 50.000 beslissers.