Waals relanceplan investeert verder in multimodaliteit

Het Autonome Havenbedrijf van Luik, het eerste Belgische binnenhavenbedrijf en de derde binnenhaven van Europa, presenteert samen met de Waalse overheidsdienst Mobiliteit en Infrastructuur (SPW MI), twee belangrijke projecten uit het Waalse Relanceplan. Deze projecten zijn bedoeld om de multimodaliteit in de regio Luik te versterken als antwoord op de klimaatuitdagingen en verkeerscongestie.
Het eerste project betreft het verhogen van de bruggen over het Albertkanaal, in Hermalle-sous-Argenteau, Haccourt en Lixhe. Doel is om een vrije doorvaarthoogte van 9,10 meter op het Albertkanaal tussen Antwerpen en Luik mogelijk te maken, waardoor de navigatie met vier lagen containers in plaats van de huidige drie wordt vergemakkelijkt. Bovendien zal dit de overslagcapaciteit van containers van waterweg naar weg of spoorweg in Luik versterken en zo de verbinding tussen het Waalse achterland en de haven van Antwerpen-Brugge verzekeren.
Het tweede project betreft de uitbreiding van de containerterminal van Luik Trilogiport. Deze uitbreiding van 5,5 hectaren, met een parkeerterrein voor vrachtwagens, vertegenwoordigt een investering van meer dan 9,2 miljoen euro. Het stelt DPW Liege Container Terminals, exploitant van de terminal, in staat om de overslagcapaciteit van containers te verdubbelen, waardoor een effectief alternatief wordt geboden voor het wegtransport van goederen.

Deze projecten passen in het Waalse en Europese beleid ter bevordering van het modal shift en de vermindering van de uitstoot van broeikasgassen in de transportsector. Ze zullen bijdragen tot de economische ontwikkeling, de bevordering van duurzame mobiliteit, de vermindering van verkeerscongestie en de verbetering van de verkeersveiligheid.
De uitbreiding van Luik Trilogiport zal het logistieke knooppunt van de Haven van Luik versterken, waardoor de modal shift van goederenvervoer van weg naar water wordt bevorderd. Deze initiatieven getuigen van de wil van Wallonië om regionale partnerschappen te versterken en bij te dragen tot nationale en Europese doelstellingen op het gebied van CO2-reductie en duurzame economische ontwikkeling.
PORT AUTONOME DE LIEGE
Voor u geselecteerd
Kort de voordelen van een abonnement...
Belangrijk nieuws te delen?
Ontvang Leads voor 19€/mnd
- Ontvang automatisch info over leads, klanten, concurrenten en partners
- Alle data en artikels staat voor u beschikbaar
- Maandelijks opzegbaar
Wilt u meer bedrijven bereiken?
Word dan dVO Reach en promoot uw bedrijfsverhaal bij 50.000 beslissers.