Markt is klaar voor persoonsgebonden mobiliteitsonderzoek
Het zelf mogen samenstellen van een reismenu op basis van één persoonsgebonden mobiliteitsbudget leidt bij deelnemers tot duurzamer verplaatsingsgedrag. Dat is één van de belangrijkste conclusies uit een grootschalig onderzoek van het Vlaams Instituut voor Mobiliteit (VIM), ondersteund door UGent en KPMG.
Na een testperiode van zes tot twaalf maanden, geeft 45% van twaalf organisaties aan zich anders te verplaatsen: hoewel de wagen het belangrijkste vervoersmiddel blijft, worden de alternatieven vaker gebruikt. Deelnemers kregen voor betaling van de verschillende mobiliteitsvormen de beschikking over de XXImo mobiliteits-tool of een administratieve oplossing. Hiermee konden ze dagelijks beslissen of ze zich verplaatsen per (bedrijfs)wagens, openbaar vervoer, (deel)fiets), deelauto, taxi of een ander vervoersmiddel.
Uit het project “Intelligent Mobiliteitsbudget” van het VIM blijkt verder dat 36 tot 50% het gebruik van een mobiliteits-tool als XXImo aanzet tot duurzamer verplaatsinggedrag. De tool heeft zo niet alleen invloed op de mobiliteitskeuze voor het woon/werk-verkeer, ook winkel- en vrijetijdsverplaatsing verlopen vaak duurzamer. Twee derden van de deelnemers raadt het mobiliteitsbudget na de testperiode aan bij andere werknemers.
Verder geeft 39% van de deelnemers aan dat het uitbetalen van het ongebruikt deel van het mobiliteitsbudget als bruto-loon hun vervoerswijze zou veranderen. Als het als netto-loon wordt uitbetaald, stijgt dat percentage zelfs tot 56%.
UNIVERSITEIT GENT
VLAAMS INSTITUUT VOOR MOBILITEIT V.Z.W.
KPMG
Voor u geselecteerd
Kort de voordelen van een abonnement...
Belangrijk nieuws te delen?
Meer context. Dieper begrip.
Artikels zoals deze brengen het nieuws.
Met een dVO-abonnement krijgt u dat nieuws in de juiste zakelijke context — met inzicht in sectoren, bedrijven en strategische bewegingen.
Waarom bedrijven dVO gebruiken
Volledige toegang tot alle artikels en thematische dossiers met verkoopkansen
-
Context bij bedrijfsnieuws, investeringen en benoemingen
-
Relevant voor ondernemers, managers, beslissers en medewerkers
Gratis lezen
- Toegang tot een een paar artikels
- Wekelijkse nieuwsbrief met 3 nieuwsfeiten
- Geen persoonlijke bibliotheek
- Geen historiek per bedrijf
- Geen alerts
- Geen context bij prospecten of klanten
- 👉 Geschikt om dVO te leren kennen, niet om het actief te gebruiken in prospectie of voorbereiding.
dVO Leads
€19/Maand
- Onbeperkte toegang tot alle artikels met SALESKANSEN, en gematcht aan uw profiel
- Persoonlijke bibliotheek (bewaar artikels per bedrijf)
- Zoekfunctie op bedrijven en sectoren
- Historiek: wat speelde de voorbije maanden bij een bedrijf
- 7 print edities per jaar
- Selecteer uw klanten, leveranciers of prospects en ontvang automatisch meldingen wanneer er nieuws over hen of over uw bedrijf verschijnt.
- U weet waarover u moet praten vóór elke afspraak en wint tijd in voorbereiding
- U mist geen relevante ontwikkelingen
- U detecteert kansen vóór anderen
- U bouwt structureel kennisvoordeel op
- U begrijpt uw markt beter
dVO Interview en bereik 35.000 ceo's
€124/Maand
- Interview met uw bedrijf/ceo en bereik 35.000 ondernemers/beslissers
- Multimediale creatie en publicatie
- Interviewcreatie: Tekst, audio, video
- Publicatie: dVO.be, socials, Spotify, Youtube, nieuwsbrieven, ...
- Leadinformatie en data beschikbaar
Ontvang Leads voor 19€/mnd
- Ontvang automatisch info over leads, klanten, concurrenten en partners
- Alle data en artikels staat voor u beschikbaar
- Maandelijks opzegbaar
Wilt u meer bedrijven bereiken?
Word dan dVO Reach en promoot uw bedrijfsverhaal bij 50.000 beslissers.