VIL ontwikkelt blockchain software-pakketten voor logistieke bedrijven
In een eerste applicatie wordt een track & trace-systeem gebouwd voor het opvolgen van containers en opleggers in het multimodaal transport. Daarbij worden zowel data uit bedrijfssystemen als IoT-data van de slimme transport-units opgeladen in de blockchain-toepassing. Om de data-integratie te maximaliseren wordt een ruim scala aan interfaces gebouwd. VIL wil immers bedrjiven maximaal faciliteren bij het delen van data in deze ketenwijde toepassing. De applicatie zal door grotere transparantie van de multimodale routes zorgen voor accurate ETA-informatie, die bedrijven toestaat om hun activiteiten beter te plannen en te optimaliseren.
De tweede applicatie voorziet in een digitaal transportdocument voor het gecombineerd weg/spoor-vervoer. De blockchain-toepassing kan de CMR- en CIM-vrachtbrieven vervangen in het multimodale traject. Door middel van laagdrempelige data-integratie met bedrijfssystemen wordt de administratieve last bij de overgang van weg naar spoorvervoer, en vice versa, tot een minimum herleid.
Beide applicaties worden ontwikkeld in samenwerking met twee Antwerpse start-ups, Ledgit en Dockflow. Ledgit staat in voor de ontwikkeling van de applicaties, terwijl Dockflow het project in zijn geheel begeleidt.
Voor de IoT-aspecten van het project werkt VIL samen met de Karel de Grote Hogeschool, campus Hoboken.
VIL zal vanaf juli 2019 de software live testen op verschillende multimodale routes. Bij afloop van het project “Blockchain in Supply Chains”, voorzien in november 2019, zullen beide applicaties als open source software ter beschikking worden gesteld van de ruime logistieke sector.
Projectdeelnemers zijn Aertssen Group, Atlas Copco Airpower, BCTN Meerhout, bpost, Colruyt Group, DP World Antwerp Holding, H.Essers Systems Company, Gosselin Forwarding Services, Lineas, Molenbergnatie, Oracle, Randstad Group Belgium en Vinçotte. Het project geniet de steun van VLAIO, het Agentschap Innoveren en Ondernemen van de Vlaamse overheid.
VIL V.Z.W.
Voor u geselecteerd
Kort de voordelen van een abonnement...
Belangrijk nieuws te delen?
Meer context. Dieper begrip.
Artikels zoals deze brengen het nieuws.
Met een dVO-abonnement krijgt u dat nieuws in de juiste zakelijke context — met inzicht in sectoren, bedrijven en strategische bewegingen.
Waarom bedrijven dVO gebruiken
Volledige toegang tot alle artikels en thematische dossiers met verkoopkansen
-
Context bij bedrijfsnieuws, investeringen en benoemingen
-
Relevant voor ondernemers, managers, beslissers en medewerkers
Gratis lezen
- Toegang tot een een paar artikels
- Wekelijkse nieuwsbrief met 3 nieuwsfeiten
- Geen persoonlijke bibliotheek
- Geen historiek per bedrijf
- Geen alerts
- Geen context bij prospecten of klanten
- 👉 Geschikt om dVO te leren kennen, niet om het actief te gebruiken in prospectie of voorbereiding.
dVO Leads
€19/Maand
- Onbeperkte toegang tot alle artikels met SALESKANSEN, en gematcht aan uw profiel
- Persoonlijke bibliotheek (bewaar artikels per bedrijf)
- Zoekfunctie op bedrijven en sectoren
- Historiek: wat speelde de voorbije maanden bij een bedrijf
- 7 print edities per jaar
- Selecteer uw klanten, leveranciers of prospects en ontvang automatisch meldingen wanneer er nieuws over hen of over uw bedrijf verschijnt.
- U weet waarover u moet praten vóór elke afspraak en wint tijd in voorbereiding
- U mist geen relevante ontwikkelingen
- U detecteert kansen vóór anderen
- U bouwt structureel kennisvoordeel op
- U begrijpt uw markt beter
dVO Interview en bereik 35.000 ceo's
€124/Maand
- Interview met uw bedrijf/ceo en bereik 35.000 ondernemers/beslissers
- Multimediale creatie en publicatie
- Interviewcreatie: Tekst, audio, video
- Publicatie: dVO.be, socials, Spotify, Youtube, nieuwsbrieven, ...
- Leadinformatie en data beschikbaar
Ontvang Leads voor 19€/mnd
- Ontvang automatisch info over leads, klanten, concurrenten en partners
- Alle data en artikels staat voor u beschikbaar
- Maandelijks opzegbaar
Wilt u meer bedrijven bereiken?
Word dan dVO Reach en promoot uw bedrijfsverhaal bij 50.000 beslissers.