Plastic afval: hoe de Chinese puzzel oplossen?
De export van plastic afval naar Azië is geen duurzame oplossing. Het is een verlies aan opportuniteiten op het gebied van grondstoffen en werkgelegenheid. Valipac werkt al jaren om de selectieve inzameling van verpakkingsafval bij bedrijven te stimuleren. In 2017 herdefinieerde het zijn visie en missie opnieuw om zich te concentreren op de circulaire economie.
Samenwerken aan circulaire toekomst
Het is perfect mogelijk om bedrijfsmatige plastic verpakkingen in Europa te recycleren. Maar alvorens recyclagecapaciteiten te ontwikkelen, willen investeerders de garantie dat er voldoende stabiele en kwaliteitsvolle aanvoerlijnen zijn. De andere beslissende factor betreft de geëigende toepassingsgebieden voor het gebruik van het gerecycleerde materiaal.
Sorteren bij bedrijven: een topprioriteit
De selectieve inzameling is een sleutelfactor in de circulariteit van plastic verpakkingen. Dankzij de gegevens in zijn bezit kan Valipac nagaan waar de opportuniteiten voor selectieve inzameling liggen. Samen met de afvalsector ontwikkelt het concrete en gerichte acties om het sorteren van bedrijfsmatige plastic verpakkingen te verbeteren. Via de website iksorteerinmijnbedrijf.be helpt Valipac bedrijven hun afval te sorteren.
Inzetten op circulair design
Duurzaamheid is steeds meer aanwezig in productontwerp. Helaas is dit nog steeds zelden het geval bij transportverpakkingen. Gekleurde plastics zijn bijvoorbeeld een belemmering voor waardevolle recyclagetoepassingen. Van gekleurde plastic folie kunnen alleen zwarte vuilniszakken worden gemaakt. Valipac evalueert samen met een aantal partners uit de bedrijfs- en kennis wereld hoe deze beperkingen opgelost kunnen worden en hoe beter recycleerbare verpakkingen in een circulaire context gecreëerd kunnen worden.
Innoveren en vraag stimuleren
Samen met zijn partners heeft Valipac de eerste krimphoezen ontwikkeld die gemaakt zijn van 50% gerecycleerd materiaal. Ze worden momenteel reeds gebruikt door Wienerberger. Om deze belangrijke innovatie bekend te maken in de bedrijfswereld is Valipac op zoek naar 50 bedrijven die deze circulaire hoezen gratis willen testen. Elk jaar wordt ongeveer 35.000 ton krimphoezen op de Belgische markt gebracht. Het potentieel voor het integreren van gerecycleerd materiaal is verzekerd.
Valipac werkt momenteel aan andere innovaties op het gebied van recyclage en integratie van gerecycleerd materiaal in stretch-folies (een markt die op gewichtsbasis vergelijkbaar is met krimphoezen). Door de vraag naar gerecycleerde materialen te stimuleren, zullen nieuwe afzetmarkten in België en Europa zich ontwikkelen en leiden tot de creatie van veel nieuwe werkgelegenheden.
(Bedrijven die mee willen werken aan de transitie naar een circulaire economie en de circulaire krimphoezen gratis uittesten, kunnen contact opnemen met Tom Vanwezer, advisor Materials & Operations bij Valipac) (Tel. : 02/456.84.41 of tom.vanwezer@valipac.be).
VALIPAC V.Z.W.
Voor u geselecteerd
Kort de voordelen van een abonnement...
Belangrijk nieuws te delen?
Meer context. Dieper begrip.
Artikels zoals deze brengen het nieuws.
Met een dVO-abonnement krijgt u dat nieuws in de juiste zakelijke context — met inzicht in sectoren, bedrijven en strategische bewegingen.
Waarom bedrijven dVO gebruiken
Volledige toegang tot alle artikels en thematische dossiers met verkoopkansen
-
Context bij bedrijfsnieuws, investeringen en benoemingen
-
Relevant voor ondernemers, managers, beslissers en medewerkers
Gratis lezen
- Toegang tot een een paar artikels
- Wekelijkse nieuwsbrief met 3 nieuwsfeiten
- Geen persoonlijke bibliotheek
- Geen historiek per bedrijf
- Geen alerts
- Geen context bij prospecten of klanten
- 👉 Geschikt om dVO te leren kennen, niet om het actief te gebruiken in prospectie of voorbereiding.
dVO Leads
€19/Maand
- Onbeperkte toegang tot alle artikels met SALESKANSEN, en gematcht aan uw profiel
- Persoonlijke bibliotheek (bewaar artikels per bedrijf)
- Zoekfunctie op bedrijven en sectoren
- Historiek: wat speelde de voorbije maanden bij een bedrijf
- 7 print edities per jaar
- Selecteer uw klanten, leveranciers of prospects en ontvang automatisch meldingen wanneer er nieuws over hen of over uw bedrijf verschijnt.
- U weet waarover u moet praten vóór elke afspraak en wint tijd in voorbereiding
- U mist geen relevante ontwikkelingen
- U detecteert kansen vóór anderen
- U bouwt structureel kennisvoordeel op
- U begrijpt uw markt beter
dVO Interview en bereik 35.000 ceo's
€124/Maand
- Interview met uw bedrijf/ceo en bereik 35.000 ondernemers/beslissers
- Multimediale creatie en publicatie
- Interviewcreatie: Tekst, audio, video
- Publicatie: dVO.be, socials, Spotify, Youtube, nieuwsbrieven, ...
- Leadinformatie en data beschikbaar
Ontvang Leads voor 19€/mnd
- Ontvang automatisch info over leads, klanten, concurrenten en partners
- Alle data en artikels staat voor u beschikbaar
- Maandelijks opzegbaar
Wilt u meer bedrijven bereiken?
Word dan dVO Reach en promoot uw bedrijfsverhaal bij 50.000 beslissers.