Agristo, Aliaxis, Galloo en Vandewiele genomineerd als “Onderneming van het Jaar®” 2022

Agristo (Wielsbeke), Aliaxis (Brussel), Galloo (Menen) en Vandewiele (Kortrijk) zijn, genomineerd voor de 28ste editie van “Onderneming van het Jaar®”. De prijs - een organisatie van EY, in samenwerking met De Tijd en BNP Paribas Fortis - wordt op dinsdag 6 december uitgereikt. Op dat ogenblik zal ook de “Prijs van de Vlaamse Regering voor de Scale-up van het Jaar” worden toegekend. Voor die trofee werden Equine Care Group (Lummen), FEops (Gent) en Silverfin (Gent) genomineerd. Onderstaand stellen we de genomineerden kort voor.
Agristo, opgericht in 1983 als bescheiden familiebedrijf in diepgevroren aardappelproducten, is vandaag een wereldspeler met verkoop in 130 landen aan zowel retail als foodservice. Op zijn vier productievestigingen in België en Nederland met een verzamelde capaciteit van 850.000 ton zet Agristo permanent in op groei, innovatie en duurzaamheid. Meer dan duizend “potatoholics” zetten zich in om de beste kwaliteit en de meest efficiënte logistieke ondersteuning te bieden aan meer dan zeshonderd klanten wereldwijd. Agristo boekte in 2021 met 918 medewerkers een omzet van 624,5 miljoen euro.
Aliaxis’ duurzame, makkelijk te installeren en innovatieve oplossingen bieden een antwoord op de globale wateruitdagingen en versnellen de transitie naar duurzame energie. Dankzij meer dan 14.000 toegewijde mensen beantwoorden de systemen voor buizen en koppelingen van het bedrijf aan de hoge eisen van die klanten uit de bouw-, infrastructuur-, industriële en landbouwsector stellen. Via lokale markten is het familiebedrijf marktleider in meer dan veertig landen. In 2021 zette het een omzet van 3,7 miljard euro neer.
Familiebedrijf Galloo is actief in recyclage van metalen en plastics. Met een netwerk van 42 exploitatiesites in België, Frankrijk en Nederland zamelt Galloo zuivere maar evenzeer complexe materiaalstromen in om die te verwerken tot secundaire grondstoffen voor klanten wereldwijd. Door continue innovatie in recyclagetechnieken, een doordachte acquisitiestrategie en duurzaam ondernemerschap is het bedrijf vandaag marktleider in de Euregio België-Noord-Frankrijk. Met 726 medewerkers boekte Galloo vorig jaar een omzet van 715 miljoen euro.
Vandewiele, opgericht in 1980, is marktleider in het ontwerp en de fabricage van hoogtechnologische machines en oplossingen voor de textielindustrie die wereldwijd worden verkocht. Vandewiele heeft eigen vestigingen in Duitsland, Italië, Tunesië, India, Zwitserland, Taiwan, USA, Luxemburg, Maleisië, Turkije, UK, Frankrijk, Zweden en China. Vandaag telt het bedrijf nagenoeg 4.000 medewerkers. De hoofdzetel van het familiebedrijf, inclusief R&D, productie en experience center, is gelegen in Marke.
Drie genomineerden voor “Scale-up van het Jaar” 2022
Genomineerd voor de “Prijs van de Vlaamse regering voor de Scale-up van het Jaar 2022” zijn, zoals gemeld, Equine Care Group, FEops en Silverfin.
De Equine Care Group (ECG) is een groep van dierenartsen en paardenklinieken met als doel de samenwerking tussen artsen en klinieken te verbeteren om zo het niveau van de paardengeneeskunde naar de absolute wereldtop te brengen. ECG werd opgericht in 2021 door paardenchirurg Tom Mariën, oprichter van Europa’s grootste paardenkliniek Equitom, en Bencis Capital Partners. De groep met hoofdzetel in Lummen ontvangt paarden uit zeventig landen voor gespecialiseerde behandelingen. ECG, dat 27 FTE’s telt, ontwikkelt zelf ook nieuwe medische faciliteiten.
Het Gentse FEops is een internationale speler op vlak van digitale gezondheidszorg. FEops biedt simulatietechnologie aan waarmee cardiologen op voorhand kunnen simuleren hoe een hartoperatie zal verlopen. Op basis van deze unieke pre-operatieve inzichten kunnen cardiologen beter geïnformeerde beslissingen nemen die toelaten om operaties sneller en veiliger uit te voeren. De technologie is reeds goedgekeurd in heel wat regio’s zoals de EU, UK, US, Canada en Australië. FEops telt inmiddels 38,2 FTE’s.
Silverfin, ten slotte, is een cloud native-oplossing die accountants in staat stelt grote delen van hun werk te stroomlijnen en meer tijd te besteden aan waarde toevoegende activiteiten. Opgericht in 2013 door Joris Van Der Gucht en Tim Vandecasteele, bedient Silverfin nu zo’n 800 klanten met meer dan 170 werknemers. Het bedrijf is actief in onder andere België, het Verenigd Koninkrijk, Nederland en Luxemburg. Maar ook in de Nordics, Zuid-Europa, Noord-Amerika en Zuid-Afrika heeft Silverfin voet aan de grond gezet.
AGRISTO N.V.
ALIAXIS N.V.
GROUP GALLOO
VANDEWIELE N.V.
EQUINE CARE GROUP N.V.
FEOPS N.V.
SILVERFIN N.V.
Voor u geselecteerd
Kort de voordelen van een abonnement...
Belangrijk nieuws te delen?
Ontvang Leads voor 19€/mnd
- Ontvang automatisch info over leads, klanten, concurrenten en partners
- Alle data en artikels staat voor u beschikbaar
- Maandelijks opzegbaar
Wilt u meer bedrijven bereiken?
Word dan dVO Reach en promoot uw bedrijfsverhaal bij 50.000 beslissers.