Essenscia lanceert vijfde editie Innovation Award

Voor de vijfde keer organiseert essenscia, de sectorfederatie voor de chemie en life sciences, zijn Innovation Award. Deze prestigieuze award zet baanbrekende innovaties in de kijker in de chemie, kunststoffen, farma, biotech en aanverwante sectoren. De wedstrijd staat open voor start-ups, bedrijven, kennisinstellingen en onderzoekscentra. Wie in de voetsporen wil treden van voormalige winnaars BASF/Emulco, Agfa Graphics, GSK en Mithra dient vóór 15 juni 2022 zijn innovatieproject in te dienen. De prijsuitreiking vindt plaats op 18 oktober 2022.
Met de Innovation Award wil essenscia de innovatiekracht van de chemie en life sciences onderstrepen. Met vorig jaar 5,6 miljard euro aan investeringen in onderzoek en ontwikkeling (O&O), bijna 1.000 patentaanvragen en meer dan 11.000 medewerkers die actief zijn in een O&O-gerelateerde functie is het een zeer belangrijke sector in ons land. De Innovation Award wil de innovatie in de sector nog meer stimuleren, vooral op het vlak van duurzaamheid en gezondheid.
De wedstrijd staat open voor alle bedrijven en organisaties die in België actief zijn, dus ook voor niet-leden van essenscia. De innovatieprojecten dienen wel een duidelijke link te hebben met chemie, kunststoffen, farma of biotechnologie. De innovatiedossiers moeten bovendien een industriële toepassing kennen, kunnen aantonen dat ze een toegevoegde waarde creëren voor de Belgische economie, bijdragen tot duurzame ontwikkeling en oplossingen bieden voor maatschappelijke uitdagingen.
De vorige winnaars zorgden voor innovatieve doorbraken in het gebruik van poly-isobutenen (BASF/Emulco), duurzame lage migratie-inkten (Agfa Graphics), een kandidaat-vaccin tegen zona (GSK) en de ontwikkeling van een anti-conceptiepil op basis van het natuurlijk hormoon estetrol (Mithra). De winnaar van de Innovation Award ontvangt een prijs van 30.000 euro om de industriële ontwikkeling van het innovatieproject verder te ondersteunen. Deelnemende start-ups en KMOs kunnen ook rekenen op ondersteuning van de essenscia Octrooicel bij het uitstippelen van een strategie voor de bescherming van hun intellectuele eigendom.
De jury van de essenscia Innovation Award bestaat uit juryvoorzitter François Cornélis, voorzitter van het Innovation Fund voor chemie en life sciences, Véronique Halloin, secretaris-generaal van het FNRS (Fonds de la Recherche Scientifique), Silvia Lenaerts, vice-rector Universiteit Antwerpen, Piet Vandendriessche, ceo Deloitte Belgium en Yves Verschueren, gedelegeerd bestuurder essenscia.
ESSENSCIA V.Z.W.
Voor u geselecteerd
Kort de voordelen van een abonnement...
Belangrijk nieuws te delen?
Ontvang Leads voor 19€/mnd
- Ontvang automatisch info over leads, klanten, concurrenten en partners
- Alle data en artikels staat voor u beschikbaar
- Maandelijks opzegbaar
Wilt u meer bedrijven bereiken?
Word dan dVO Reach en promoot uw bedrijfsverhaal bij 50.000 beslissers.