Mercedes-Benz integreert Microsoft 365 Copilot en Intune in voertuigen

Mercedes-Benz breidt zijn samenwerking met Microsoft uit en wordt de eerste autofabrikant die Microsoft 365 Copilot, Microsoft Intune en een geavanceerde Teams vergader-app integreert in zijn voertuigen. De nieuwe functies maken hun debuut deze zomer in de volledig nieuwe CLA met MB.OS, het eigen besturingssysteem van Mercedes-Benz.
Met de nieuwe generatie van de Meetings for Teams-app kunnen bestuurders deelnemen aan vergaderingen via de ingebouwde voertuigcamera. Bij geactiveerde camera wordt de video-uitvoer naar de bestuurder automatisch uitgeschakeld om afleiding te voorkomen terwijl andere deelnemers de bestuurder wel kunnen zien. De app beschikt over extra functies zoals snel toegang tot contacten, agenda-integratie, voice input en een uitgebreide chat-optie.
Daarnaast is Mercedes-Benz de eerste autofabrikant die Microsoft Intune volledig integreert in zijn voertuigbesturingssysteem. Deze oplossing zorgt voor een veilige scheiding van privé- en zakelijke gegevens, en stelt IT-beheerders in staat om toegangsrechten en beveiligingsinstellingen centraal te beheren. Zo wordt de wagen een veilige, mobiele werkplek, vergelijkbaar met een bedrijfs-smartphone.
Een volgende stap is de integratie van Microsoft 365 Copilot, de generatieve AI-oplossing van Microsoft. Bestuurders kunnen via spraakopdrachten e-mails samenvatten, klantinformatie opvragen of vergaderingen voorbereiden. Deze toepassing maakt van de auto een volwaardige derde werkplek naast het kantoor en de thuiswerkplek.
De nieuwe functies worden deze zomer beschikbaar via de vierde generatie MBUX in de nieuwe CLA. De uitrol start in Europa en de VS, en vereist een actief Entertainment Package Plus en dataverbinding. Mercedes-Benz wil met deze innovaties productiviteit onderweg toegankelijker en veiliger maken.
Meer info: 02/724.12.11 of https://www.mercedes-benz.com
MERCEDES-BENZ BELGIUM-LUXEMBOURG N.V.
Voor u geselecteerd
Kort de voordelen van een abonnement...
Belangrijk nieuws te delen?
Ontvang Leads voor 19€/mnd
- Ontvang automatisch info over leads, klanten, concurrenten en partners
- Alle data en artikels staat voor u beschikbaar
- Maandelijks opzegbaar
Wilt u meer bedrijven bereiken?
Word dan dVO Reach en promoot uw bedrijfsverhaal bij 50.000 beslissers.