Milcobel, Ecopower en Beauvent realiseren gezamenlijk zonneproject op vier productiesites

De coöperaties Milcobel, Ecopower en Beauvent hebben samen 6.000 zonnepanelen geplaatst op vier zuivelsites van Milcobel in Brugge, Langemark, Kallo en Moorslede. Het project past binnen het Internationale Jaar van de Coöperaties en levert jaarlijks meer dan 4 miljoen kWh duurzame stroom op, goed voor een besparing van 35.000 ton CO₂ over 25 jaar.
De installatie werd in december 2024 opgestart in Brugge en werd medio 2025 afgerond in Langemark. De opgewekte zonne-energie wordt rechtstreeks ingezet voor de productieprocessen van Milcobel, dat daarmee zijn ecologische voetafdruk verlaagt en voldoet aan de Vlaamse verplichting om tegen april 2026 in zonnepanelen te voorzien op sites met een verbruik boven 1 GWh.
De investering van meer dan 4 miljoen euro werd volledig gefinancierd door burgerkapitaal via Ecopower en Beauvent. Daarmee illustreert het project de kracht van coöperatief ondernemen: burgers investeren rechtstreeks in duurzame energie, bedrijven verkleinen hun impact en de lokale meerwaarde blijft behouden.
Voor Milcobel, een coöperatie van 1.500 melkveehouders, betekent het project een belangrijke stap in de verduurzaming van zijn energie-intensieve zuivelproductie. Voor Ecopower en Beauvent versterkt de samenwerking hun rol als burgergedreven motor van de energietransitie. Samen tonen de partners aan dat de combinatie van maatschappelijke betrokkenheid en hernieuwbare energie werkt - zowel economisch als ecologisch.
Meer info: 03/730.18.00 of https://www.milcobel.com
MILCOBEL C.V.
ECOPOWER C.V.B.A.
BEAUVENT C.V.B.A.
Voor u geselecteerd
Kort de voordelen van een abonnement...
Belangrijk nieuws te delen?
Ontvang Leads voor 19€/mnd
- Ontvang automatisch info over leads, klanten, concurrenten en partners
- Alle data en artikels staat voor u beschikbaar
- Maandelijks opzegbaar
Wilt u meer bedrijven bereiken?
Word dan dVO Reach en promoot uw bedrijfsverhaal bij 50.000 beslissers.