Stichting voor Toekomstige Generaties financiert zeven start-ups met focus op water, klimaat, landbouw en voeding
De Stichting voor Toekomstige Generaties investeert 310.000 euro in zeven jonge ondernemingen die innovatieve oplossingen ontwikkelen voor uitdagingen rond klimaatverandering, waterbeheer, duurzame landbouw en voeding. De geselecteerde start-ups komen uit uiteenlopende sectoren en richten zich op toepassingen die zowel ecologisch als maatschappelijk impactvol zijn.
De stichting selecteert jaarlijks verschillende projecten via zijn programma’s SE’nSE, Shinju en Low Carbon Solutions. Deze initiatieven ondersteunen bedrijven die actief zijn in de vroege ontwikkelingsfase en oplossingen bieden voor milieukundige, agrarische en circulaire uitdagingen. De financiële steun bestaat uit achtergestelde, niet-dilutieve leningen tot 50.000 euro, aangevuld met begeleiding en toegang tot een netwerk van experten en impactinvesteerders.
Voor 2025 werden zeven laureaten gekozen. Onder de projecten bevindt zich W’Ice, een biologisch antivriesmiddel dat boomgaarden beschermt tegen nachtvorst. Ten Lives richt zich op het herstel van watercycli in door droogte bedreigde mediterrane gebieden via een combinatie van herbebossing en burgerparticipatie. Bloom Biotech ontwikkelt alternatieven voor dierlijk leder op basis van micro-algen, met aandacht voor herbruikbaarheid en een verlaagde ecologische voetafdruk.
BioFerm’Tech biedt landbouwers een manier om eigen bio-inputs te produceren op hun bedrijf via een compacte, begeleide technologie. KIWO introduceert drank-dispensers die herbruikbare recipiënten stimuleren en zo afval verminderen in scholen, stations en publieke omgevingen. eXo Membranes richt zich op de behandeling van zwaar vervuild industrieel afvalwater via robuuste membraantechnologie die extreme omstandigheden kan verwerken. Terra Alter, ten slotte, levert biologische, lokaal geteelde en kookklare groenten aan grootkeukens en kantines om de beschikbaarheid van verse producten te verhogen.
De steun past binnen de missie van de Stichting voor Toekomstige Generaties om ondernemingen te ondersteunen die bijdragen tot ecologische, economische en sociale vooruitgang. De stichting begeleidt studenten, onderzoekers en start-ups die hun innovaties willen omzetten in maatschappelijk relevante toepassingen. Sinds 2016 werden 44 ondernemingen gesteund voor een totaal van 1,78 miljoen euro, waarvan een groot deel vandaag nog actief is.
STICHTING VOOR TOEKOMSTIGE GENERATIES (STG)
Voor u geselecteerd
Kort de voordelen van een abonnement...
Belangrijk nieuws te delen?
Meer context. Dieper begrip.
Artikels zoals deze brengen het nieuws.
Met een dVO-abonnement krijgt u dat nieuws in de juiste zakelijke context — met inzicht in sectoren, bedrijven en strategische bewegingen.
Waarom bedrijven dVO gebruiken
Volledige toegang tot alle artikels en thematische dossiers met verkoopkansen
-
Context bij bedrijfsnieuws, investeringen en benoemingen
-
Relevant voor ondernemers, managers, beslissers en medewerkers
Gratis lezen
- Toegang tot een een paar artikels
- Wekelijkse nieuwsbrief met 3 nieuwsfeiten
- Geen persoonlijke bibliotheek
- Geen historiek per bedrijf
- Geen alerts
- Geen context bij prospecten of klanten
- 👉 Geschikt om dVO te leren kennen, niet om het actief te gebruiken in prospectie of voorbereiding.
dVO Leads
€19/Maand
- Onbeperkte toegang tot alle artikels met SALESKANSEN, en gematcht aan uw profiel
- Persoonlijke bibliotheek (bewaar artikels per bedrijf)
- Zoekfunctie op bedrijven en sectoren
- Historiek: wat speelde de voorbije maanden bij een bedrijf
- 7 print edities per jaar
- Selecteer uw klanten, leveranciers of prospects en ontvang automatisch meldingen wanneer er nieuws over hen of over uw bedrijf verschijnt.
- U weet waarover u moet praten vóór elke afspraak en wint tijd in voorbereiding
- U mist geen relevante ontwikkelingen
- U detecteert kansen vóór anderen
- U bouwt structureel kennisvoordeel op
- U begrijpt uw markt beter
dVO Interview en bereik 35.000 ceo's
€124/Maand
- Interview met uw bedrijf/ceo en bereik 35.000 ondernemers/beslissers
- Multimediale creatie en publicatie
- Interviewcreatie: Tekst, audio, video
- Publicatie: dVO.be, socials, Spotify, Youtube, nieuwsbrieven, ...
- Leadinformatie en data beschikbaar
Ontvang Leads voor 19€/mnd
- Ontvang automatisch info over leads, klanten, concurrenten en partners
- Alle data en artikels staat voor u beschikbaar
- Maandelijks opzegbaar
Wilt u meer bedrijven bereiken?
Word dan dVO Reach en promoot uw bedrijfsverhaal bij 50.000 beslissers.