Secutec lanceert CTI-feed om bedrijven af te schermen van Internet-scanners
Secutec B.V. (Aartselaar) introduceert een nieuwe cyber-beveiligingsdienst die firewalls van organisaties om de vier uur voorziet van actuele informatie over digitale dreigingen. De CTI-feed, een gecombineerde informatiestroom van nationale en internationale bronnen, moet bedrijven beschermen tegen kwaadaardige IP-adressen en domeinen en hen afschermen van Internet-scanners.
Met de nieuwe dienst wil Secutec voorkomen dat infrastructuur van klanten zichtbaar wordt voor Internet-scanners, die normaal gezien legitiem netwerkverkeer analyseren en systemen in kaart brengen. Hoewel deze technologie ook door veiligheidsdiensten en CERT-teams wordt gebruikt om risico’s te evalueren, vormt ze tegelijk een interessant hulpmiddel voor cyber-criminelen. Bij het bekend raken van nieuwe kwetsbaarheden kunnen scanners snel potentiële doelwitten identificeren.
De CTI-feed van Secutec combineert informatie uit verschillende internationale databronnen met gegevens van CERT.be. Daardoor kunnen firewalls automatisch verkeer blokkeren dat gekoppeld is aan bekende malware-campagnes, botnets, frauduleuze advertenties of andere kwaadwillende actoren. Door de regelmatige updates wordt een breed spectrum aan dreigingen gedekt en kunnen organisaties sneller reageren op zero-day kwetsbaarheden, nog voor traditionele beveiligingsmaatregelen worden aangepast.
De dienst is ontworpen om bedrijven onzichtbaar te maken voor onnodige of risicovolle scans en zo de kans op datalekken te verkleinen. Door het verruimde dreigingsbeeld en de voortdurende stroom aan actuele informatie biedt de CTI-feed een proactieve laag bovenop bestaande firewall-configuraties.
Sinds begin 2024 heeft investeerder Indufin een minderheidsbelang in het cyber-beveiligingsbedrijf dat actief is in de private sector, de financiële wereld en bij overheidsinstellingen.
Meer info: 03/877.82.92 of https://www.secutec.eu
SECUTEC B.V.
Voor u geselecteerd
Kort de voordelen van een abonnement...
Belangrijk nieuws te delen?
Ontvang Leads voor 19€/mnd
- Ontvang automatisch info over leads, klanten, concurrenten en partners
- Alle data en artikels staat voor u beschikbaar
- Maandelijks opzegbaar
Wilt u meer bedrijven bereiken?
Word dan dVO Reach en promoot uw bedrijfsverhaal bij 50.000 beslissers.