Elia Group investeert in SET Ventures voor digitale innovatie in energiesector
Elia Group investeert 12,5 miljoen euro in SET Fund IV (Amsterdam), een internationaal venture capital-fonds ter waarde van 200 miljoen euro beheerd door SET Ventures. Deze investering, verspreid over vier jaar, richt zich op Europese start-ups die digitale technologieën en diensten ontwikkelen voor de energiesector. Door samen te werken met deze start-ups wil Elia Group de digitalisering van het elektriciteitssysteem versnellen en innovatieve oplossingen introduceren voor flexibele energieconsumptie.
Het is de eerste keer dat Elia Group participeert in een venture capital-fonds. De investering gebeurt op holding-niveau, los van de gereguleerde activiteiten als netbeheerder. SET Ventures volgt ongeveer 2.500 Europese start-ups in sectoren zoals gedistribueerde energiesystemen, flexibiliteit, energie-efficiëntie en het laden van elektrische voertuigen. Het fonds richt zich op groeibedrijven die hun technologieën willen opschalen.
De investering biedt Elia toegang tot een ecosysteem van start-ups die bijdragen tot een efficiënter energiebeheer en de bevoorradingszekerheid verbeteren. De samenwerking staat borg voor waardevolle inzichten en ondersteuning voor de volgende generatie Europese ondernemers in de energietransitie.
Andere investeerders in het fonds zijn onder andere het Europese Investeringsfonds, ABN Amro, Triodos Bank, a.s.r., Carbon Equity en private investeringsfondsen.
Meer info: 02/546.70.76 of https://www.eliagroup.eu
ELIA GROUP
Blijf op de hoogte en schrijf u in op onze nieuwsbrief
Voor u geselecteerd
Kort de voordelen van een abonnement...
Belangrijk nieuws te delen?
Meer context. Dieper begrip.
Artikels zoals deze brengen het nieuws.
Met een dVO-abonnement krijgt u dat nieuws in de juiste zakelijke context — met inzicht in sectoren, bedrijven en strategische bewegingen.
Waarom bedrijven dVO gebruiken
Volledige toegang tot alle artikels en thematische dossiers met verkoopkansen
-
Context bij bedrijfsnieuws, investeringen en benoemingen
-
Relevant voor ondernemers, managers, beslissers en medewerkers
Gratis lezen
- Toegang tot een een paar artikels
- Wekelijkse nieuwsbrief met 3 nieuwsfeiten
- Geen persoonlijke bibliotheek
- Geen historiek per bedrijf
- Geen alerts
- Geen context bij prospecten of klanten
- 👉 Geschikt om dVO te leren kennen, niet om het actief te gebruiken in prospectie of voorbereiding.
dVO Leads
€19/Maand
- Onbeperkte toegang tot alle artikels met SALESKANSEN, en gematcht aan uw profiel
- Persoonlijke bibliotheek (bewaar artikels per bedrijf)
- Zoekfunctie op bedrijven en sectoren
- Historiek: wat speelde de voorbije maanden bij een bedrijf
- 7 print edities per jaar
- Selecteer uw klanten, leveranciers of prospects en ontvang automatisch meldingen wanneer er nieuws over hen of over uw bedrijf verschijnt.
- U weet waarover u moet praten vóór elke afspraak en wint tijd in voorbereiding
- U mist geen relevante ontwikkelingen
- U detecteert kansen vóór anderen
- U bouwt structureel kennisvoordeel op
- U begrijpt uw markt beter
dVO Interview en bereik 35.000 ceo's
€124/Maand
- Interview met uw bedrijf/ceo en bereik 35.000 ondernemers/beslissers
- Multimediale creatie en publicatie
- Interviewcreatie: Tekst, audio, video
- Publicatie: dVO.be, socials, Spotify, Youtube, nieuwsbrieven, ...
- Leadinformatie en data beschikbaar
Activeer bedrijfs- en koop-signalen
- Mis geen zakelijke opportuniteiten
- Zie welke commerciële kansen kunnen ontstaan vooraleer ze besteld zijn
- Weet wanneer je best actie onderneemt en wie je moet contacteren
Wilt u meer bedrijven bereiken?
Word dan dVO Reach en promoot uw bedrijfsverhaal bij 50.000 beslissers met een multi-mediaal verhaal